![](https://firtka.if.ua/media/cache/blog_thumb/data/blog/302469/39a212ffb15f474a379e5df31f8a5d81.jpeg)
фото: ілюстративне
Протягом 2024 року на Івано-Франківщині зафіксували 6 538 звернень щодо домашнього насильства.
Про це під час наради очільниці Івано-Франківської ОВА повідомив директор департаменту соціальної політики Володимир Лемчак, пише Фіртка.
"Протягом 12 місяців 2024 року в області зафіксовано 6 538 звернень з приводу домашнього насильства. З них 5 068 звернень щодо насильства над жінками, 1 238 над чоловіками та 232 над дітьми.
Маємо спеціальні повноважні органи, які стежать за ситуацією та протидіють домашньому насильству. Це — обласні, районні, сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи. Також, це — центри соціально-психологічної допомоги, притулки та мобільні бригади.
Окрім того, староста села і селищний голова є персонально відповідальним за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству".
З його слів, станом на сьогодні в Івано-Франківській області для надання підтримки постраждалим від домашнього насильства функціонують 35 спеціалізованих служб.
"На території області є три центри соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, — в Івано-Франківську, Коломиї, Калуші. Також є дві кризові кімнати — у Калуші та Коломиї.
Працюють 25 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Чотири — у Коломийському районі, шість — в Івано-Франківському, 13 — у Калуському, по одній — у Косівському і Надвірнянському районах.
Функціонує центр соціально-психологічної допомоги у Верховині, який надає постраждалим тимчасовий притулок, харчування, соціально-психологічні і юридичні послуги.
Працюють два шелтери святої Ольги у Лисецькій та Солотвинській громадах", — каже Володимир Лемчак.
Володимир Лемчак додає, в 37 територіальних громадах області відсутні спеціалізовані служби.
"Так, у 2021-му році з державної субвенції виділено більше 2 мільйонів, створено денний центр Коломийський — 537 тисяч, і Івано-Франківській територіальній громаді — один мільйон 700 тисяч.
У 2023 році виділено субвенцію понад 6 мільйонів гривень. У 2024 році обсяг субвенції склав понад 11 мільйонів гривень.
У 2024 субвенцію з державного бюджету скерували на придбання автомобілів для мобільних бригад. Нею скористалися Городенківська, Делятинська, Калуська, Коломийська, Лисецька і Тлумацька територіальні громади. Автомобілі придбані, залишилося питання реєстрація", — наголошує Лемчак.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Я категорично проти збільшення повноважень ТЦК та СП", — Дмитро Лубінець
Перший в Україні: в Івано-Франківську запрацює Центр захисту прав людини (ФОТО)