В Івано-Франківську відкриють регіональний Центр захисту прав людини, щоб кожен громадянин, права якого так чи інакше порушуються, міг звернутися до установи.
Про підготовку та майбутнє функціонування Центру Фіртці розповіли на офіційному відкритті.
Так, проєкт "Центру захисту прав людини в Івано-Франківській області" реалізовується в рамках співробітництва між Регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області та Представництвом Агентства ООН у справах біженців в Україні.
"Захист прав людини — це архіважливо для будь-якої країни, особливо у воєнний час.
Наша область, Прикарпаття, є не просто тиловою областю — вона постійно приймає внутрішньо переміщених осіб, створює умови для проживання.
Тому зараз так важливо дотримуватися прав та свобод людини і працювати для тих, хто найбільше потребує прихистку, для соціально-вразливих верств населення.
Мета центру — сприяти дотриманню прав та свобод людини", — вказує на відкритті Центру голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.
Так, разом з такими центрами одночасно з'являється також "Дім воїна" — спеціальний заклад для надання соціальних послуг військовослужбовцям. Тому окремий напрямок послуг, якими клопотатиме Центр — це допомога ветеранам або людям, чиї рідні є зниклими безвісти на війні або ж військовополоненими.
"Уперше відкриваємо регіональний центр захисту прав людини в Івано-Франківську.
Сподіваюсь, схожі установи будуть розповсюджені по всій території України.
Сама ідея таких установ — наблизитися до кожної громади. Реформа децентралізації, я вважаю, одна з найуспішніших в Україні.
Тепер буде можливо звернутися не тільки через телефон гарячої лінії чи лист, а в області діятиме спеціальна команда, яка швидко відреагує на проблему.
Тут надаватимуть послуги для спілкування з громадянами, зокрема є дитячий простір: так ми, по-перше, опікуємося правами наших дітей, а, по-друге, — поки дорослі вирішують важливі справи, дитинка може погратися, поспілкуватися з фахівцями або ж взагалі отримати психологічну допомогу, де цього треба", — розповідає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Посадовець звертає увагу саме на співпрацю громадянського суспільства, що є основою створення Центру захисту прав людини.
Так, на вулиці Січових Стрільців, 8, установа запрацює близько через два-три дні у звичному режимі з дев'ятої до 18 години та з обідньою перервою. Наразі команда фахівців складається з семи осіб.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ще 90 українців повернулися додому з російського полону
"Я категорично проти збільшення повноважень ТЦК та СП", — Дмитро Лубінець