Організовують дозвілля: як в Коломиї працює Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг (ФОТО)

Станом на зараз відділення комплексної реабілітації центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї відвідують 59 діток від 0 до 18 років, це діти зі статусом інвалідності та діти групи ризику з ймовірністю отримати інвалідність.

Про те, як на Івано-Франківщині функціонує цей центр Фіртці розповіла директорка установи Ірина Трачук.

Так, окрім дітей з інвалідністю, у відділенні денного догляду перебувають 32 особи — це молоді люди з інвалідністю віком від 18 років.

Щодня заклад відвідують близько 20-22 осіб, яким організовують дозвілля, майстер-класи, дворазове харчування та заняття протягом дня.

"У відділенні комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та відділенні денного догляду осіб з інвалідністю — тут вони перебувають на протязі дня. 

Під час війни ми масштабувалися і приймаємо діток зі всієї України — якщо до нас перемістилася сім’я з числа ВПО і має довідку про це, то ми приймаємо таку дитину на реабілітацію.

Особливість центру в тому, що діти тут перебувають протягом дня.

Є спеціалізований транспорт, який рано доправляє дітей до реабілітаційної установи, протягом дня діти мають заняття, корекційні та реабілітаційні. Діти перебувають з вихователями, мають дозвілля, яке організовують їм педагоги, а ввечері їх доставляють додому.

Впродовж дня значна частина дітей ходить на індивідуальні заняття, тобто батьки їх приводять до певних спеціалістів, конкретно до логопеда чи на масаж, або на лікувальну фізкультуру, чи заняття з реабілітації", — розповідає Ірина Трачук.

Також в центрі надають послугу "раннього втручання" — це послуга, за якої проводять реабілітацію дітям з 0 до 4 років. Це діти групи ризику, які можуть отримати інвалідність. Тому послугу надають, щоб мінімалізувати всі наслідки й дитина не мала труднощів в майбутньому.

Наразі 17 дітей отримають таку послугу, а це 15 сімей.

За словами директорки, це сімейноцентрована послуга, оскільки так розвивається не тільки сама дитина, а вся сім'я адаптовується до нових умов.

"Установа надає послуги безплатно, оскільки ми фінансуємося з міського бюджету, де покривають витрати на харчування,  заробітні плати, довіз, транспортування, енергоносії, господарську діяльність.

Маємо також хорошу співпрацю з міжнародними організаціями.

Один з останніх реалізованих проєктів у співпраці з благодійною організацією СОС "Дитячі Містечка" є встановлення піднімальної платформи — спеціального ліфта для діток з інвалідністю.

Ми обладнали мансардний поверх і діти з доступністю та мобільністю можуть дістатися до будь-якого реабілітаційного залу, кімнати чи класу, де займатимуться з фахівцями. Це полегшує роботу фахівцям, які мусіли б на руках носити дітей з одного поверху на інший", — каже Ірина Трачук.

За словами директорки центру, ліфт запустили в червні на кошти міжнародної організації, а з різноманітними підготовчими роботами допомагала міська рада.

Наразі центр відвідують тільки мешканці Коломийської громади. З молодих відвідувачів — троє переселенців. Ще п'ятеро внутрішньопереміщених дітей отримують послугу "раннього втручання".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті цьогоріч працюватимуть 18 оздоровчо-відпочинкових закладів для дітей

Відомо, який розмір одноразової грошової допомоги при набутті групи інвалідності

Отримав інвалідність, але виконує обов'язок перед Україною: історія військовослужбовця, який служить в ТЦК на Прикарпатті

Фотогалерея


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

835 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

786
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1601
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2229
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4206 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3211

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

208

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

438

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

379

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

852
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

618
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

660
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

947
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1061
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

664
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6247
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1740
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31756 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1526
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

749 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

714