У Центрі захисту прав людини, що в Івано-Франківську, 17 січня обговорювали питання запобігання та протидії домашньому насильству.
Подію відвідала журналістка Фіртки.
"Вже понад два роки в Україні ратифікована Стамбульська конвенція [конвенція про права людини], яка фактично регулює законодавство в частині домашнього насильства. Ратифікувала її Україна в час війни.
Мета цього заходу — зібрати судову владу, прокурорів, національну поліцію, органи місцевого самоврядування та державної влади, аби напрацювати спільні рішення щодо покращення ситуації з домашнім насильством.
Зокрема, по двох напрямках. Перший — це здійснення превентивних заходів. Є багато програм запроваджених щодо ментального, психологічного здоров'я.
У рамках цього можна надалі розвивати і інформування, і роботу з населенням, військовослужбовцями щодо превенції цієї проблематики.
Аби запобігти домашньому насильству до осіб на гендерному рівні, аби захистити тих, хто не може це зробити самостійно", — розповідає представник Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталій Вербовий.
Віталій Вербовий продовжує, другий напрямок — професійний, під час якого дискутуватимуть правоохоронці, прокурори, судді, народні депутати, правники.
"Відвідав захід представник уповноваженого Верховної Ради Дмитра Лубінця — Андрій Овсієнко, який є також представником його в Конституційному суді і в законодавчих органах влади.
Ми усі зацікавлені в роботі для напрацювання змін в законодавстві і формування спільного протоколу дій між правоохоронцями, прокурорами, суддями, поліцією.
Важливо обговорити та надати інструкції, як правильно скласти протокол, опитати свідків. Аби далі прокурори могли подати в суд, а судді могли винести той чи інший вирок.
Але ще раз наголошую ключове завдання — не засудити людину. Адже склалась ситуація, що за таке правопорушення передбачений штраф. І хто ці штрафи сплачує? Сплачує сім'я.
Тобто та жертва, яка постраждала, все одно в результаті приходить та сплачує. І тому тут замкнуте коло проблеми, яке потрібно розірвати", — підкреслює Вербовий.
Зі слів Віталія Вербового, за 2024 рік на Івано-Франківщині отримали понад шість тисяч звернень щодо домашнього насильства.
"І маємо близько трьох тисяч рішень за адміністративними провадженнями, це власне штрафи. Понад сто рішень за кримінальними провадженнями.
Тому бачимо, що у цій галузі пішов різнобій, де багато звернень, а реагування не на високому рівні", — каже Віталій Вербовий.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Я категорично проти збільшення повноважень ТЦК та СП", — Дмитро Лубінець
Перший в Україні: в Івано-Франківську запрацює Центр захисту прав людини (ФОТО)