Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.
Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», згідно з обставинами справи, чоловік звернувся до суду з проханням встановити факт постійного догляду за дядьком з інвалідністю першої групи для отримання соціальних пільг та виплат і права на відстрочку, пише Фіртка.
Втім, розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що у судовому порядку можуть бути встановлені лише ті юридичні факти, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Чинне законодавство передбачає порядок встановлення факту постійного надання соціальних послуг (догляду).
Так, положення статті 19 Закону України «Про соціальні послуги» визначають, що підставою для розгляду питання надання соціальних послуг коштом бюджетних коштів є подання до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення заяви особи або її законного представника про надання соціальних послуг. А також звернення, повідомлення інших осіб в інтересах осіб/сімей, які потребують соціальних послуг.
Порядок такого подання визначено Порядком подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859.
З огляду на це, суд прийняв рішення про відмову у відкритті провадження.
Детальніше: ухвала Сихівського районного суду Львова №464/3523/23 від 1 червня 2023 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни