У всіх регіонах не менше 80% вірять у перемогу України й, зокрема, не менше 57% безумовно переконані в цьому.
Зокрема, 62% мешканців західних областей безумовно переконані в перемозі України.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Разом з тим, дослідники кажуть, при впевненості в перемозі українці лишаються відкритими до переговорного процесу.
У травні 2022 року 59%, а в лютому 2024 року 72% респондентів погоджувалися з думкою, що Україна має шукати й дипломатичний шлях завершення війни (щоправда, зауважимо, що у формулюванні запитання йшла мова просто про такий процес, а не про поступки).
Водночас з 35% у травні 2022 року до 23% у лютому 2024 року стало менше тих, хто вважає, що Росію перемоги можна лише воєнним шляхом.
У всіх регіонах більшість мешканців загалом відкриті до дипломатичного треку.
Крім того, 73% українців стверджують, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно (плюс 3% готові терпіти ще досить довго – рік).
При цьому з травня 2022 року ситуація не змінюється – у травні 2022 року 71% готові були терпіти стільки, скільки потрібно буде, у грудні 2023 року – 73%.
Довідково: опитування провели впродовж 5-10 лютого 2024 року, до якого були додані запитання щодо сприйняття перебігу війни.
Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 1 202 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводили з громадянами за кордоном.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни