Після майже двох років повномасштабного російського вторгнення спостерігають деяке зниження віри в перемогу України, втім попри все абсолютна більшість українців продовжують зберігати оптимізм.
Так, станом на початок лютого 2024 року 89% українців загалом вірили в перемогу України, зокрема, з них 60% безумовно були переконані в цьому.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Нагадаємо, що у травні 2022 року 95% вірили в перемогу і з них 80% були безумовно переконані в цьому.
Наразі лише 4% скоріше або безумовно переконані, що переможе Росія (у травні 2022 року таких було 1%).
У всіх регіонах не менше 80% вірять у перемогу України й, зокрема, не менше 57% безумовно переконані в цьому. Зокрема, 62% мешканців західних областей безумовно переконані в перемозі України.
Якщо «стратегічно» українці вірять у перемогу, то стосовно поточного моменту оцінки ситуації більш стримані.
Так, якщо запитувати, на чию користь зараз складається ситуація на полі бою, то 24% вважають, що на користь України, 15% – на користь Росії. Водночас майже половина українців (47%) вважають, що не складається на користь жодної зі сторін.
Довідково: опитування провели впродовж 5-10 лютого 2024 року, до якого були додані запитання щодо сприйняття перебігу війни.
Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 1 202 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводили з громадянами за кордоном.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни