Мобілізація на Прикарпатті: хто потрібен на фронті насамперед

Завдання з мобілізації на Прикарпатті виконуються на 100%.

Кого на фронті потрібно найбільше та хто зголошується воювати, Суспільному розповіла начальниця пресслужби Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки Юлія Гамма, передає Фіртка.

За її словами, мобілізація в області відбувається за планом.

«Суттєвих проблемних питань, які могли б негативно впливати на процес, у нас немає. Зберігається тенденція до того, що повертаються чоловіки з-за кордону, які там перебували на заробітках або проживали.

Ці люди дедалі частіше виявляють бажання приєднатися до Збройних сил України. Якщо їхні навички, здібності, освіта та досвід роботи сприяють проходженню відбору на службу, вони можуть бути прийняті на ту чи іншу посаду в ЗСУ», — говорить Юлія Гамма.

Начальниця пресслужби Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки каже, що плану щодо мобілізації в області немає. Якщо постає певне завдання, то його виконують на 100%, як і в усіх областях України.

Надавати точні цифри мобілізованих на Івано-Франківщині з 24 лютого Юлія Гамма відмовилася, посилаючись на заборону від Міноборони. Втім додала:

«Кількість тимчасово переміщених людей з інших регіонів, які переїхали після повномасштабного вторгнення РФ в Україну і стали тут на облік, суттєва».

Щоправда, не завжди люди, які переїжджають, одразу стають на військовий облік.

Військовозобов’язані, які змінили місце проживання, зобов'язані впродовж сімох днів стати на військовий облік у відповідному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, каже начальниця пресслужби Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки.

«Ми закликаємо внутрішньо переміщених людей ставати на облік, тому що без цього вони не зможуть отримати необхідні документи для оформлення передбаченої для них соціальної допомоги або працевлаштуватися.

Навіть, якщо вони непридатні до військової служби. Звичайно, є різні фактори, тому ми надаємо консультації.

Пояснюємо алгоритм дій, як і де стати на облік», — розповідає Юлія Гамма.

За її словами, на фронті необхідні артилеристи. Однак, каже, на цю посаду можуть претендувати досвідчені бійці.

«Потрібно, щоб людина була навчена. Цьому сприяє технічна освіта і досвід.

Насамперед ми комплектуємо підрозділи тими, хто вже раніше проходив строкову службу або військову службу за контрактом», — пояснює Юлія Гамма.

Крім артилеристів, потрібні командири бойових машин, а також розвідники й звичайні водії-механіки.

«У бойових підрозділах нашої області, які зараз беруть участь у бойових діях на сході та півдні країни, найбільш поширені посади стрільця, гранатометника та помічника гранатометника.

Медична спеціальність — не менш важлива. Варто зауважити, що комплектування медиками відбулося ще у період з кінця лютого — початку березня.

Багато жінок, які мають відповідну освіту, теж добровільно зголошувалися», —  зазначає Юлія Гамма.

Зазначимо, що 15 серпня Верховна рада України підтримала продовження воєнного стану в Україні на 90 днів, а також продовжила термін строку проведення загальної мобілізації. Триватиме цей період щонайменше до 21 листопада.

«Людина, яка отримує повістку, не поїде воювати наступного дня. Вручення повісток зумовлене веденням обліку актуальних даних чоловіків, які підлягають мобілізації.

Щоб ця система була налагоджена, потрібно, щоб усі з’являлися у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки та надавали інформацію про заміну документів, проходження медогляду чи зміну місця проживання.

Тому й відбувається вручення повісток», — говорить речниця Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки.

З її слів, вручення повісток на блокпостах, вулицях та у громадських закладах не суперечить законодавству України.

Законодавчо регулюються тільки люди, які повинні вручати повістки — це працівники або військовослужбовці центрів комплектування та соціальної підтримки.

«Конкретне місце, де їх можуть вручати, законодавством не визначене, тому, звичайно, роздаємо також і на блокпостах, оскільки це — такий оптимальний спосіб.

Щоб не трапилося якихось конфліктів чи порушень з обох сторін, це відбувається під наглядом поліцейських», — каже Юлія Гамма.

Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом.

Крім цього, виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.

До слова, у ЗСУ пояснили, чому масово роздають повістки у громадських місцях. Так, за словами начальника управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Романа Горбачавручати повістки за домашніми адресами військовозобов’язаних не ефективно просто через те, що люди можуть не відчиняти двері.

Зауважимо, що Уряд послабив обмеження для перетину державного кордону для військовозобов’язаних чоловіків, а також змінив терміни їхнього перебування за межами України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

337
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

470
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2313
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1707
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2001
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5608 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1112

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1126

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1641

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1112
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

872
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

725
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14546
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

525
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10388
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6062
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

611
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7510
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2739
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

513
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

610
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

446