Команда франківської “Асортиментної кімнати” приймає запити на евакуацію мистецьких робіт з різних міст України

Команда франківської галереї "Асортиментна кімната" запускає програму по евакуації та збереженню мистецьких робіт - насамперед, з низових самоорганізованих просторів та майстерень художників та художниць, які змушені покидати свої міста.

Адже саме такі роботи часто є найбільш вразливими до втрати протягом кризових ситуацій, бо не задокументовані в фондах та не мають структурованого місця зберігання, пише Фіртка з посиланням на пресслужбу галереї.

"Асортиментна кімната" готова прийняти та тимчасово зберігати ці об'єкти у своїх просторах, поки російська агресія не буде відбита. Потім ці роботи повернуться - у свої простори та майстерні, до своїх авторів та власників, а також, сподіваємось, в каталоги міжнародних виставок.

"В військовий час маємо ще більш дисципліновано робити те, що вміємо, та те, для чого ми створені. "Асортиментна кімната" була створена для підтримки локального мистецтва, а зараз ми маємо його не просто підтримати, а й зберегти," - каже Аня Потьомкіна, кураторка галереї.

Програма розробляється в кризових умовах та має наразі кілька опцій:

ОТРИМАТИ ПІДТРИМКУ 

  • Якщо ви як художник/ця або ваш самоорганізований мистецький простір потребує підтримки в евакуації робіт, зареєструйтесь тут: https://inshaosvita.typeform.com/to/Lvl2jZiE. Разом шукаємо логістичні можливості, беремо на себе витрати з доставлення, приймаємо обмежену форс-мажором відповідальність за зберігання.

НАДАТИ ПІДТРИМКУ 

  • Якщо ви готові на волонтерських засадах допомогти у своєму місті з перевезенням робіт з точки А в точку Б (наприклад, з майстерні до пункту Нової пошти) або маєте можливість вивезти роботи машиною з міста, реєструйтесь тут:  За потреби можемо відшкодувати вартість бензину.

  • Якщо ви готові підтримати цю програму та задонейтити на транспортування й пересилку робіт, дайте нам знати тут.

За першу добу анонсу програми у "Асортиментної кімнати" в роботі опинилось чотири кейси з евакуації робіт (в тому числі, з Києва та Маріуполя), один з яких вже успішно реалізований. Наразі команда "Асортиментної" робить цю програму власним обмеженим людським та фінансовим ресурсом, тож шукають підтримки в українських та міжнародних партнерів. 

"Так, людські життя важливіші за все, тому евакуація людей стоїть в найпершому пріоритеті. Разом з тим, ми вболіваємо за те, щоб ані в тилу, ані близько до фронтової лінії ми не втратили предмети візуального мистецтва.

Адже ця війна - це ж також, безсумнівно, війна культур," - каже Альона Каравай, одна з співзасновниць "Асортиментної кімнати".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Суспільне Карпати" зняли документальну стрічку про життя Василя Стефаника

В Криворівні офіційно відкриють музей Параски Плитки-Горицвіт

На Прикарпатті вперше в Україні видали збірку віршів-присвят одного автора

Надруковане арабською мовою: в Івано-Франківську презентували факсимільне видання Мазепинського Євангелія (ФОТО)

«Малесенький приклад одного життя»: в Івано-Франківську презентували фільм «Із зав’язаними очима» (ФОТО)

Писав українську музику та має українське коріння: в Івано-Франківську показали прем’єру «Невідомий Бортнянський» (ФОТО)


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

270
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

410
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2283
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1688
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1982
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5592 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1092

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1105

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1615

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1095
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

848
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

708
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14522
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

497
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10366
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6037
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

591
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7386
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2674
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

488
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

594
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

428