В кінотеатрі «Космос» в Івано-Франківську сьогодні, 9 грудня, презентували фільм «Із зав’язаними очима».
Перед показом Тарас Дронь, режисер фільму, особисто презентував стрічку івано-франківським глядачам, інформує Фіртка.
«Спортсмен Денис поїхав воювати в зону АТО й загинув. Його дівчина Юлія, теж спортсменка, намагається побудувати нове життя, зустрічає нове кохання та, щоб втекти від постійного психологічного тиску з боку навколишніх, завершує свою спортивну кар’єру», - такий короткий сюжет кінострічки.
Міжнародна прем’єра фільму відбулася на Варшавському кінофестивалі, де його визнали найкращим у конкурсі дебютних фільмів Competition 1-2.
Національна прем’єра стрічки відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі цьогоріч, коли картина здобула приз FIPRESCI за найкращий повнометражний фільм від журі Міжнародної федерації кінопреси.
Крім того, загалом цей фільм брав участь приблизно у двадцяти фестивалях, його відзначили нагородами в Німеччині, Індії, Бразилії та Іспанії.
До слова, від сьогодні цей фільм вийшов у широкий український прокат. Стрічка – повнометражний дебют режисера.
«Для мене показ в Івано-Франківську дуже особливий, оскільки я народився та провів своє дитинство в цій області, село Поляниця. Цей фільм про дуже непросту тему.
Історія головної героїні – це реальна історія дівчини, з якою ми майже випадково зустрілися випити кави. Тоді був рік після смерті, як загинув її хлопець на Майдані.
Вона розповідала мені про це зі сльозами на очах, ми тоді обоє поплакали й от, така наша розмова перетворилася в п’ятирічний шлях. Буквально через два місяці якраз буде п’ять років.
Крім того всього, ця дівчина асоціюється в мене з країною, вона приймає цю травму і проживає її», - ділиться Тарас Дронь, сценарист та режисер фільму.
До речі, на прем’єру зібралось чимало охочих, серед яких військовослужбовці, вихованці спортивних клубів з єдиноборств, їхні тренери та представники засобів масової інформації.
«Це говорить про те, що мистецтво в поєднанні з галуззю спорту, з історією, і з окремими особистостями, які живуть в цій державі, в цьому місті – є дуже важливим.
Власне, галузь спорту – це та галузь, яка виховує майбутні покоління. Цей фільм – це малесенький приклад одного життя: як сильні стають ще сильнішими, а слабші програють», - каже Віталій Матешко, директор департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.
Також на презентації своїм досвідом в ММА поділився Назарій Кішак, віцепрезидент Української федерації змішаних бойових мистецтв.
«Я дуже тішуся, що це перший фільм саме про змішані бойові мистецтва. ММА – це зміцнення характеру, це виховання, це патріотичний нахил. Змішані бойові мистецтва – це те, що особисто мене вивело у 2018 році після чотирьох років війни на сході.
Коли я себе не міг знайти – то почав професійно займатися ММА. Я прикладу максимум зусиль для того, щоб кожен франківець побачив цей фільм», - розповідає Кішак.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: