Тарас Возняк

Політолог, культуролог, редактор незалежного часопису "Ї"

СТАТТІ АВТОРА

Ну от і розвиднілося. Попереду морок.

Нарешті почали окреслюватися контури Великого Кидка режиму Януковича. Поступово з потоків дезінформації, слід визнати - майстерної дезінформації, у час «х», коли далі вести гру з дезінформації просто немає сенсу, окреслився справжній план Януковича. Точніше Путіна-Януковича. Де Янукович, звичайно, лише шматяна лялька. Проте з своїми інтересами.

1310 4

Остап Дроздов: Така органічна, радянська Фаріон

Щодо феномену Фаріон, то не проблема, що вона була членом КПСС – проблема в тому, що вона бреше, що не була, проблема в тому, що коли її обирали, то вона це не те що приховувала, а полумяно заперечувала.

2440 7

Куди не кинься – всюди клин. Хоча...

Ну добре, Юлія Володимирівна у тюрмі – це плюс. Але і мінус – а не дай Бог з нею щось станеться, Бог його знає, того ВВП, – що встругне, не знаєш. Тоді з нею на шиї прийдеться вік вікувати. Не всім, звичайно, а Віктору Федоровичу. Ну і що робити у разі шухера? Хоч він і малоймовірний – наш народ такий добрий, такий добрий...

1118 1

Про свободу, тотальність та війну

У наступному році минатиме 100 років від початку Великої війни у Європі 1914 року.

1161 1

ВО ''Свобода'' – вільне падіння продовжується

Ландскнехти ВО "Свобода" таке вчворять, що й ворог свободівців за грубі гроші не придумає. От і останній приклад, який і зворохобив, і розсмішив своєю недолугістю всю Галичину. А тому, гадаю, що й всій Україні про це варто знати. Щоб не було різного роду ілюзій.

1170 5

Початок кінця

ВО "Свобода" почала своє падіння як політична сила. Апогей перейдено. Які цьому свідчення? Та дуже прості. Практично математичні...

1792 4

Чого ми врешті решт хочемо і куди йдемо?

Однією з найістотніших характеристик якості життя людини є те, чи живе вона у відповідності з самою собою. У давніх греків ця згода з собою називалася – гармонією. Однак для того, щоб досягнути цієї гармонії чи згоди, потрібно визначитися з тим, а ким ми є. Бо бруд у наших під'їздах, розбитість вулиць, неспроможність держави є прямим результатом того, ким ми себе вважаємо.

1311 1

Мирослав Чех: Для багатьох у Польщі та Україні все ще тривають сорокові роки

Це текст польського політика, українця Мирослава Чеха – його бачення підсумків 70 роковин українсько-польського конфлікту на Волині 1943 року. Отож:

1347 3

Слова про Волинь

Що ближче сумні 70-ті роковини Волинської трагедії 1943 року, то важче стає віднайти потрібні слова

1287 2

Якщо після виборів 2015 року ситуація не зміниться, 91 відсоток молодих людей захочуть покинути Україну

Віктора Януковича варто спустити на "золотому парашуті" й заборонити займатися політикою.

1145 0

Мостика шкода...

Ще вчорашній студент і борець з корумпованою мафією Юрій Михальчишин по-панськи не опускається до якогось занюханого потяга – творець нації, однак... Полум'яна борчиня Ірина Фаріон, обновивши шубки, – туди ж. Не одній бо Гані Герман шубки належаться...

1270 7

Тяжкий труд виваженості та міри...

18 травня сталося те, що сталося. І винних не буде.
Цинічні лайномети запрацювали на повну потужність.

1291 2

Волинь, Єдвабне, Боснія – де наступного разу?

Ян Пєкло -польський полеміст у річницю подій на Волині 1943 року показав їхню "неунікальність" – печальну неунікальність і навіть буденність, коли сусіди вбивали сусідів – так просто по-сусідськи.

1195 6

Природа корупції – контраверсійні міркування

Одним із стереотипів нашого суспільства є те, що ми свято переконані, що корупція – це лише хабарництво.

1342 2

Злетіло 10 літ, як не стало Олександра Кривенка

Злетіло 10 літ, як не стало Олександра Кривенка. А його флагманський текст "МАРГІНАЛЬНА МОЯ УКРАЇНА" актуальний як ніколи. "Хлопчаки, які волають "Україна для українців!", нагадують мені дідусів на дискотеці. Люди з молодою кров'ю мислять інакше – "Світ для України!", - писав Кривенко.

972 5

Тягнибок і всі-всі-всі

Ось вже більше ста днів ми маємо нову конфігурацію Верховної ради з фракцією ВО Свобода...

1282 1

''Привет'' Владіміру Вольфовічу від ''сарматів''

Виявляється росіяни переважно генетичні угро-фіни, а ми, сирітки, сармати. Одні білоруси з поляками більш-менш слов'яни:)

1277 1

Про важливість політичних партнерів України

От уже 21 рік Україна бореться сама з собою і майже на самоті.  Інколи буває прикро, коли ми зазираємо за паркан, і бачимо, що деякі наші сусіди, як от поляки, угорці чи словака за ці десятиліття встигли зробити більше.

991 4

Волинь 1943 – слова наступні

Наближається 70 печальна річниця українсько-польського етнічного конфлікту на Волині 1943 року. Однак і далі залишається багато запитань.

1189 2

Віктор Янукович і майбутнє (в третю річницю президентства)

Янукович "со товаріщі" задав такі правила гри у країні, які позбавили його можливості "вийти з гри" так само, як "вийшли з гри" хитромудрі Кравчук, Кучма та Ющенко.

1156 5

Прийшов Час Хама

З ностальгією можемо згадувати наших перших державотворців, академіка Ігоря Юхновського, академіка Мирослава Поповича чи академіка Івана Дзюбу з їх такими тихими та такими посутніми голосами. Минулося. Прийшов Час Хама. На всіх рівнях...  Заступником голови Верховної ради України у нас працює випускник кулінарного технікуму... Хазанов ридає. Весь постсовок рве живота.

1377 4

Трагедія Тимошенко чи наш з вами діагноз?

Важко писати цей матеріал, але, напевно, потрібно. Розумію, що він викличе величезну емоційну реакцію.

1251 3

Оцените красоту игры :)

Не можу не натішитися "мудрості" нашого народу, яка поза всяким сумнівом струменить ще з трипільських часів. Не кожен народ може похвалитися такою "мудрістю" та "прозорливістю"... Верховна Рада. Пригадалися еротичні ігри равликів. Вони двостатеві – гермафродити. І вся суть гри полягає у тому, хто кого запліднить…

1189 10

У РФ хочуть переселити у Сибір 7 млн українців

В "Единой России" пропонують після вступу України до Митного союзу переселити у Сибір 7 млн українців, 3,5 мл. кавказців та 5 лн. киргизів та таджиків.

1279 5

Завершується річний цикл

Ось і розпочалися Свята – діти отримали своїх миколайчиків. Завершується річний цикл. А мало що змінюється – як у нашій спільній долі, так і у нашому ставленні одних до одних. Про політичні перспективи говорити не буду – не святочне. Але про ставлення одних до одного...

1187 1

Ще один підсумок виборів – перевернути шахову дошку

Для того, щоб змінити ситуацію у країні вже практично вичерпані можливості, що окреслені рамками закону.

1184 1

Висновки і засновки виборів до Верховної ради 2012 року

Першим висновком є те, що вибори спотворили не скажу, що волевиявлення, а слабу інтенцію народу України та українського народу.

1108 2

Перемога над здоровим глуздом. Галицький політичний цирк переїжджає до Києва. В добру путь!

Якщо так станеться і результати екзит-полів збіжаться із результатами затвердженими ЦВК, то в Україні вималюється цікава ситуація. В парламенті зустрінуться дві крайні політичні сили – ВО "Свобода" і комуністи, що обіцяє перетворити Верховну Раду на безкоштовний цирк.

1177 6

Холості патрони історії

Імітація, в якій опір підміняють цирком шапіто, девальвує ідею. Але посполиті у ліфті, що провалюється у розквіт а-ля Зімбабве, заспокоєні: боротьба ж триває. Щоправда, шмайсери надувні, а козачки – ряжені.

1300 4

Відкритий лист до керівників партій ВО “Батьківщина” та партії “УДАР”

Ми, політв’язні, письменники, видавці, музиканти, історики, політики, громадські діячі вважаємо, що у наступному парламенті мають бути чесні, принципові, ідейні та патріотичні люди.

1179 12

Світові геополітичні зміни і місце України у світовому контексті

Останні кілька років Україна все більше грузне у свого роду геополітичній автаркії. Бурхливість і неочікуваність розвитку України, яка карколомно змінила траєкторію свого розвитку, захопила увагу як самого українського суспільства, так і більшості тих, хто його аналізує

1230 4

Заява Українського центру міжнародного ПЕН-клубу у зв'язку з законом про так званий ''наклеп''

Український ПЕН-центр висловлює глибоке занепокоєння поверненням до совєтської юридичної практики, яке набуло в Україні в останні два роки системного характеру...

1234 0

Уроки Блаженного отця Омеляна Ковча

Завтра – 11 травня у містечку Перемишляни на Львівщині відкриватимуть пам'ятник священнику, муче

1372 0

Владімір Ульянов-Лєнін

Переглядаючи свою бібліотеку, я із здивуванням виявив, що попри те, що вона складає тисячі томів, у ній майже немає нічого, що допомогло б мені написати даний текст.

1359 0

Українська політика сьогодні – це крижина, на якій дрейфує пара пінгвінів

Цього разу Тарас Возняк поділився спостереженнями за українським політичним життям з кореспондентом газети «Час і Події» (США) Марічкою Паплаускайте.

1223 3

Відкритий лист до лідерів української демократичної опозиції щодо участі партії "Свобода" у Комітеті опору диктатурі

Закликаємо лідерів української демократичної опозиції переглянути питання щодо участі партії "Свобода" у Комітету опору диктатурі.

1207 5

Два принципи формування політичної нації

Спостерігаючи за складним процесом становлення української політичної нації, важко не дійти до висновку, що ті зіткнення, які відбуваються у нашому суспільстві значною мірою витікають з того, що різні частини народу України по-різному бачать, якою повинна бути держава з назвою Україна.

1266 2

Чи потрібно займатися «брудною політикою»?

Останнім часом в українському суспільстві спостерігаються дві протилежні тенденції. З одного боку ми бачимо все більше роздратування та невдоволення населення. А з іншого воно все більше дистанціюється від політики.

1359 0

Сланцевий газ contra Путін & ВО «Свобода»

чи Путін & ВО «Свобода» contra сланцевого газу

1183 4

Запитання до лідерів об’єднаної опозиції

З великим сумом та печаллю мушу визнати, що феномен ВО «Свободи» таки дійсно є хворобою галицького суспільства.

1267 2

Шедевральний виступ Владіміра Жиріновського у Російській Думі (відео)

Щось дивне діється у сусідньому королівстві:))

1624 2

ВО «СВОБОДА» ВПРОВАДЖУЄ СВІТОГЛЯД «РУССКОГО МІРА»

Микола Малуха, Олесь Безвершенко: "Ненависть до європейських цінностей. Таврування «лібберастів» і «толерастів». Ворожість до НАТО. Туга за соціалістичним минулим. Боязнь приватної власності на землю. Захоплення ісламським фундаменталізмом. Бажання мати «державну» церкву. Провокативні заяви щодо подій у Криму. Це і багато іншого - спільне у «Свободи» і російських націоналістів.

1347 6

Сон розуму породжує чудовиська (відео)

Так нищать Україну своїми ж руками.

1638 6

Новорічний подарунок

Україна на очах змінюється. Особливо чим ближче до Нового року.

1224 0

Асоціація з ЄС - чергова поразка України чи поразка президента Януковича?

Свого часу Уїнстон Черчіль сказав, що політика у СССР нагадує гризню бульдогів під килимом.

1203 1

Несвяткові передноворічні міркування

Минули 20 роковини того, що ми називаємо або «здобуттям Україною незалежності», або «розпадом СССР».

1369 0

Донбас. "Шахта N8". Фільм.

Для тих, хто ще не зрозумів, у якій країні ми живемо

1366 1

Привиди галицького сепаратизму та ультранаціоналізму як технологія демонтажу України

Як тільки активізується рух України у напрямку Європейського Союзу чи Європи взагалі, одразу чомусь, а, може, і не чомусь, Галичину починають судомити корчі так званого «галицького сепаратизму». Уважного спостерігача не може не насторожити циклічність появи цих настроїв і їхня чітка синхронізація зі зростом зацікавленості нашою країною нашого великого сусіда... Немає, скажімо «волинського сепаратизму» чи «бесарабського сепаратизму»...

1303 5

Неонацизм і ВО «Свобода»

Спочатку я очам своїм не повірив і гидливо відкинув збірник. А було це на Форумі видавців 2010 року. Пройшовся по форуму і повернувся – невже справді. І таки так – все підтвердилося. Тоді я його не придбав, про що пошкодував, коли політичні події почали розвиватися як швидкоплинна лейкемія.

1913 25

Помер Богдан Осадчук

Помер Богдан Осадчук

1413 0

Осінній наступ трудящих і професіонали від влади

У вівторок 20 вересня нарешті розпочався традиційний щорічний осінній похід за соціальною справедливістю.

1364 0

Львівська Феєрія слова – або XVIII Форум видавців у Львові

Ну от і відвирувало найбільше інтелектуальне свято Львова – Форум видавців.

1281 0

Відзначення 150-річчя Італії

З огляду на відзначення 20-річчя Незалежності України мої друзі переслали мені посилання, з яким вважаю за доречне ознайомити ширшу українську публіку.У березні минулого року відзначали 150 річчя Італії. З цієї нагоди відомий італійський диригент Ріккардо Муті диригував у Римській опері знакову для італійців оперу "Набукко" Джузеппе Верді. У цій опері важливою є не тільки музика, але й політичний аспект: вона оповідає про Вавілонський полон євреїв. Це, звичайно, метафора - у Італії "Хор єврейських бранців" є символом прагнення народу до свободи - тоді Італія була роздробленою - головно під владою Дунайської монархії. ("Фіртка" рекомендує чиновникам і політикам))

1313 5

Політичне поле в Україні вже розчищають під наступну кандидатуру на пост президента

Наш попередній президент Віктор Ющенко любить повторювати одну доволі фривольну фразу, якою пробує охарактеризувати своїх вічних побратимів-опонентів Юлію Тимошенко і Віктора Януковича – «ті самі яйця, тільки вид збоку». Та нещодавно я ще раз переконався, що все таки не він не правий. І не тому, що Тимошенко і Янукович подібні, а тому, що дивлячись збоку можна зауважити дуже цікаві і навіть принципово важливі деталі. Причому і його самого можна прилаштувати збоку до того вічного українського кошичка з яйцями.

1146 1

Криза жанрів у українській політиці або знову Бандера та Шухевич не герої України?

Здається, що в Україні наступає криза жанрів. Теми, які обговорюються у інформаційному просторі, настільки заїжджені, що вже викликають рвотні позиви навіть у тих, хто їх в коло прокручує на телебаченні чи у радіо. Ми неначе маємо справу з певною ентропією, коли все рівне всьому, неможливо розрізнити добро і зло, владу і опозицію, правду і неправду, винних і невинних, героїв і мерзотників.

1426 1

Повертаючись до терористичного акту, вчиненого Андерсом Берінгом Брейвікон

І знову, повертаючись до терористичного акту, вчиненого Андерсом Берінгом Брейвіком бачу, що не всі розуміють, що наше суспільство, з огляду на все більше соціальне розшарування, все більші міжкультурні напруження, все різкіші цивілізаційні орієнтації скочується до внутрішнього конфлікту, а, отже, і ризику розгортання терористичного протистояння.

1496 1

Андерс Берінг Брейвік і наші праві радикали та сектантські групки довкола них

У контексті терористичного акту, який здійснив у Норвегії не то божевільний, не то новоявлений пророк ультраправих Андерс Берінг Брейвік, є сенс приглянутися і до наших правих радикалів та сектантських групок довкола них.

1371 7

Україна так і не відрефлектувала, що ж відбувається сьогодні у Криму

 

А тому звертаю увагу українського загалу на концептуальну статтю керівника відділу зовнішніх звязків Меджлісу кримськотатарського народу Алі Хамсіна "Кровавые события в Феодосии должны внести коррективы в политику Меджлиса на полуострове".

 

Після провокацій у Львові 9 травня, повторних спроб вчинити провокації 22 червня (у день початку війни) у тому ж Львові запущено машину провокацій в Криму. І, ясна річ, для цього задіюються знову ж неначе б то гіперпатріотичні структури – причому байдуже які – українські, російські чи єврейські. 9 травня у Львові використали ВО "Свобода" та "Русское единство", 22 червня робили спроби використати псевдоєврейські організації на кшталт "Євреи против Гурвица", а у Криму російське казачество. Почерк один. Як і організатор.

 

А тому вся українська спільнота – разом з росіянами, євреями та кримськими татарами – повинна все ж відрефлектувати всі ці події бо можливі ексцеси. Причому ексцеси криваві.

 

1180 2

Навіщо Україна? Морок безсенсовності

            Для того, щоб людина почувала себе комфортно, вона повинна бачити якусь досяжну чи хоча б недосяжну мету, вона повинна йти до неї, мати ресурси її досягнути. Одним словом , принаймні, хоча ...
1331 2

Заява Президії Асоціації єврейських організацій і громад України (Вааду України)

у зв'язку із заходами, запланованими у Львові 22 червня одеськими громадськими організаціями, які називають себе "Євреї проти антисемітизму" і "Євреї проти Гурвіца"

1227 0