Прийшов Час Хама

 

1 лютого на каналі ТВі відбулася дискусія щодо видобутку сланцевого газу з головою комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іриною Сех.

Переглянути "дискусію можна тут . Пані Ірина мило, хоча натужно, усміхаючись у звичному режимі нічтоже сумняшеся, як на львівському телебаченні, включила всі децибели, на які була здатна. Це дуже повчально для того, щоб побачити рівень не лише культури, але, що найпечальніше, освіти колишньої учительки з міста Бродів. Чи не до завуча дослужилася. Одним словом – еліта нації.

І не звичне налягання на горло мене дивує.

Шокувало інше – пані Ірина свято переконана, що один із найстаріших штатів ненависної їй та путіну з газпромом США – Пенсільванія, де, неначе видобувають сланцевий газ, є пустелею!!! І саме тому там видобувають сланцевий газ.

Шановне керівництво ВО "Свободи", прошу вас – негайно зробіть пані Ірині ознайомчий візит до Пенсільванії, до Філадельфії – міста, де була прийнята Декларація незалежності США, покажіть їй Дзвін Свободи. А заодно до найбільшої української громади у США – пенсільванської громади 150.000 осіб з 12 млн. населення штату. Можна навіть коштом Верховної ради – від невігластва для України шкоди буде набагато більше.

Так от, пані Ірино, густота населення у Пенсільванії 106 осіб на кв.км.

А у нашій Львіській області 116 осіб на кв.км.

Це з тими, які вже двадцять років живуть у Малазі чи Віареджо – знову клята географія.

Колишньому голові комісії з екології Львівської області слід би було знати.

Мене зацікавило, хто ж то вчить наших дітей. І я кинув оком на інформацію про пані Ірину у Вікіпедії. Ресурсик так собі, проте... І от що вигулькнуло: З 1977 по 1987 рік – навчання у Бродівській СШ N1, яку закінчила з відзнакою. З 1987 по 1989 рік – навчання у Бродівському педагогічному училищі, яке закінчила з відзнакою. З 1990 по 1994 рік – навчалася у Тернопільському педінституті. Спеціальність – вчитель початкових класів. З 2005 по 2009 рік – навчання на правничому факультеті Львівському національному університеті ім. Івана Франка за спеціальністю правознавство.

Якщо відкинути другі-треті освіти помічників народних депутатів – у даному випадку Олега Тягнибока, то у сухому осаді отримуємо – вчителя початкових класів.

Нічого поганого, але все ж. Моя мати теж була вчителем початкових класів. Однак культурною людиною. Ну і вихованою – ведучому "дискусії" Віталію Гайдукевичу не прийшлось би десять разів поспіль просити опонентку "бути чемною". Ну не пасує це жінці. Ми ж не маємо уподібнюватися Хаму. Чи Хамкам.

Ми ще ж не так давно рвали животи з Праффєсора. І не одного.

А тут новий вал недоуків.

Тепер вже "наших".

Одним словом: "Яке їхало, таке здибало".

Та що там пані Ірина. Зрештою у початкових класах географію не викладають.

Заступником голови Верховної ради України став такий собі Руслан Кошулинський.

Знову йдемо у Вікіпедію. І отримуємо: 1986 – закінчив Львівську спеціалізовану школу-інтернат спортивного профілю. 1991 – закінчив Кооперативний технікум у місті Львові. У липні 2006 закінчив Тернопільський державний економічний університет за напрямом "Право". Причому знову депутатський слід – з 2001-2002 – помічник-консультант народного депутата України, апарат Верховної Ради України (скромно упущено якого). Тому другу-третю освіту, як профанічну, так само можемо враховувати з прижмуром ока – людина займалася зовсім іншими речами, а не якоюсь там Пенсільванією. Ну, хіба що ночами.

Отож, якби не було так сумно, то хотілось би плакати, заступником голови Верховної ради України у нас працює випускник кулінарного технікуму.

Хазанов ридає. Весь постсовок рве живота.

Зрештою, кулінарний технікум теж слід шанувати. Але на своєму місці. А то кухарки, докладно за Лєніном, почнуть, чи вже почали, керувати.

Якщо б хтось хотів познущатися над Україною, то призначив би саме його. Єдину практично нереальну надію можемо мати, якщо припустимо, що насправді з 1995 по 1996 рр. наш замголова був не кухарем артілі старателів "Полюс" у Красноярському краї Російської Федерації, а стажувався, скажімо, у школі ФСБ. Все ж не кулінарний технікум.

Але все це лиш мрії:)

З ностальгією можемо згадувати наших перших державотворців, академіка Ігоря Юхновського, академіка Мирослава Поповича чи академіка Івана Дзюбу з їх такими тихими та такими посутніми голосами.

Минулося.

Прийшов Час Хама.

На всіх рівнях.

Свідомо виключаю коментарі саме з огляду на останнє:)

 

----------------------------------------------------

P.S. Послухати супервідому в 70-80-ті роки минулого століття гумористичну мініатюру  Геннадія Хазанова про студента кулінарного технікуму можна ТУТ.

 


08.02.2013 Тарас Возняк 1552 4
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1640
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1046
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1296 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3783 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33892
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2862

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

370

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

777

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1724

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1087
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1067
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

647
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

526
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2003
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12220
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1512
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1307
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

564
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

273
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

346
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

393
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1283