Мостика шкода...

 

Якось за бабці Австрії у місцевості, де мешкала моя родина, австрійська влада на радість місцевих жителів збудувала нового широкого, як на ті часи, моста через гірську річку.

Ґазди не могли натішитися – якщо раніше переправа тривала досить довго і часто була небезпечною, то тепер можна було по-панськи навіть не злазити з воза.

Якось тим мостом їхав мій дід. Аж бачить: коло мосту роззувається знайома старша жінка.

- Шановна, а ж вже не треба брести рікою – для того й моста збудували, щоб не брести.

На що зі здивуванням почув:

Е-е-е, паночку, – мостика шкода...

Ось так колись люди ставилися до спільного добра.

Та що колись. Коли вже у незалежній Україні роздавали "Юліну тисячу", а по суті повертали конфісковані у старших людей совєтські заощадження, мій батько її не взяв.

- Таж Україна і так бідна, а моєї пенсії мені і так вистарчає.

Цікаво, що на це сказали б депутати Верховної ради України, які до своїх мільйонів добирали ще й грошима на "поправлення здоров'я" та іншими пільгами.

Нещодавно на Львівському каналі ЗІК ішла знакова недільна передача "Люстрація" – перевіряють наших обранців до Верховної ради на вошивість – чи реалізовують вони свої передвиборчі обіцянки. І у цьому сенсі це одна з найефективніших антикорупційних програм в нашій країні, яку я знаю. Так от – ведучий запитує депутатів від "Батьківщини", ВО "Свободи" та одного незалежного – а чого це ви не бережете народних коштів – все літаками та літаками літаєте до столиці та з столиці. Співрозмовники одразу почали божитися, що ні-ні – жодного разу літаком не літали – все тільки потягом.

Не знаю, як там ці конкретні депутати – вони не з Львівщини. А от наші львівські обранці – інша справа. Мені приходиться досить часто літати літаком до тієї ж столиці і назад – підкреслюю – не за кошти українських платників податків! – і що бачу: повний комплект наших борців з вертолітними площадками Віктора Януковича!

Звісна справа: коли літак у п'ятницю ввечері летить з Києва до Львова, то наших обранців гонить туди пильна державна справа. Ну а коли у понеділок вранці вони повертаються до Києва, то тим більше.

Пригадую злиденний і буремний початок 90-х, коли справді творили, а не розкрадали державу – як мило було бачити весь львівський депутатський корпус у 91/92 потязі Львів-Київ. Тут і В'ячеслава Чорновола можна було зустріти, і Михайла Гориня – не гребували. А потім ще й говорити до півночі у скромному вагоні-ресторані з однією канапкою. Було...

А тепер ще вчорашній студент і борець з корумпованою мафією Юрій Михальчишин по-панськи не опускається до якогось занюханого потяга – творець нації, однак.

Полум'яна борчиня Ірина Фаріон, обновивши шубки, – туди ж. Не одній бо Гані Герман шубки належаться – ми ж бо з нею боремося:) Бо ж життя вдалося! Або по-галицьки "Встроїла си"

Ну а новообраний зам голова Верховної ради Руслан Кошулинський – то йому Бог прописав. Наступного разу може і гвинтокрилом – але то поза нашими очима – дуже вже високо. І т.д.

Ну а в аеропорту вже чекає зграя холопів на джипах – треба ж царственні особи розвести по хатах – хоча це вже не державним коштом. Серед "пацанів" у "пацанів" та "пацанок" є свої люди.

Скажете, неправда? Так то на мітингу у галицькій провінції можна оповідати тим самим сердешним бабусям. Я ж сам бачив – і то не раз.

Отаке-то, товариство, як люблять казати у ВО "Свободі"...

І "мостика їм не шкода", хоч Україна при таких народних обранцях як була бідною, так і залишиться.

Далі про це тут


25.05.2013 Тарас Возняк 1410 7
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

228
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

385
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2268
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1681
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1972
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5585 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1080

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1092

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1608

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1087
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

839
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

701
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14513
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

486
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10359
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6027
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

583
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7319
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2626
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

478
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

588
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

421