Перемога над здоровим глуздом. Галицький політичний цирк переїжджає до Києва. В добру путь!

Хочу добавити ще трохи аналітики у казан емоцій. Як на мене, то найкраще перші висновки з цієї виборчої кампанії сформулював редактор ZAXID.net зі Львова Василь Расевич, які й пропоную:

"Якщо так станеться і результати екзит-полів збіжаться із результатами затвердженими ЦВК, то в Україні вималюється цікава ситуація. В парламенті зустрінуться дві крайні політичні сили – ВО "Свобода" і комуністи, що обіцяє перетворити Верховну Раду на безкоштовний цирк під парламентським куполом. Українці отримають нове, дуже дороге шоу, за кулісами якого Партія регіонів і надалі зможе безкарно вахтовим методом грабувати Україну.

Прийнято вважати, що вибір народу треба шанувати, що народ не можна ображати і його волевиявлення треба сприймати із покірністю ягняти. А якщо народ забитий пропагандою і агітацією? А якщо народ "переконали", що нічого змінити не можна? А якщо народ малокультурний і малоосвічений і готовий за безкоштовний шашлик від партії влади роздерти пельку спостерігачеві? Запитання можна продовжити, але чи треба?

Одне можна сказати певно: результати останніх парламентських виборів – це справжнє волевиявлення українського народу. Із врахуванням усіх зловживань, обманів та маніпуляцій: це все він – український народ. Це саме народ на виборах обирає собі таку і не інакшу владу, сподіваючись кожного разу на чудо. Українці вірять в дива, але не вірять у власні сили, та й не готові прикласти навіть мінімум зусиль, щоб спробувати змінити ситуацію. Українці не покладаються на здоровий глузд, а поводяться емоційно. Тобто, думають не головою, а серцем. А якщо до всього ще додати нашу природну хитрість, то в результаті отримаємо точнісінько такий результат, як на цих виборах. Саме тому вже два з половиною роки Україною править відверто мародерська Партія регіонів. Здавалося б, усі однаково потерпають від цієї влади і тільки сліпий не може побачити її грабіжницького характеру, але ні. Знову знайшлися тридцять відсотків, які всупереч здоровому глузду проголосували за цю політичну силу. А якщо додати ще обранців на мажоритарних округах, то мазохістські нахили українського народу стануть очевидними.

Емоції не дружать зі здоровим глуздом. І саме емоції стали головним порадником для західноукраїнських виборців, які голосували не так за кандидатів від ВО "Свобода", як за наших хлопців і дівчат, які точно не змовчать і "начистять пику" нахабним регіоналам, коли мова зайде про мову або про національних героїв. Правда, цього разу такі ж емоції проявили 24% виборців у Києві, і навіть 10% у Донецьку. Можна з впевненістю стверджувати, що українські виборці не голосували за партійні програми, бо як правило їх не було. Не голосували і за реформи, вони емоційно віддали свої голоси за тих, хто на їхнє переконання, на місці покарає безкарних дотепер Чечетова, Ківалова, Колесніченка і Ко. І як не дивно, це саме правляча Партія регіонів викликала подібну реакцію у виборців, нахабно демонструючи свою безкарність і вседозволеність.

Східноукраїнський електорат, розчарувавшись у ПР, також емоційно піддався на комуністичну риторику. Дарма, що їхній лідер – Петро Симоненко – відразу заявив прямим текстом, що синхронно діятиме у всьому із Партією регіонів. І після цього ще хтось посміє говорити про мудрість українського народу?

Не менш відповідальною за цей провал є і Об'єднана опозиція "Батьківщина", яка зробила все, щоб програти ці парламентські вибори. Вона не запропонувала, ані програми дій на майбутнє, ані не задекларувала механізмів виходу із ситуації, що склалася. Таку безпечність з боку лідерів ОО "Батьківщина" можна пояснити хіба що переконаннями її лідерів у своїй безальтернативності. Але народ альтернативу знайшов, благо підвернувся для цього "Удар" і, на жаль, радикально-популістська ВО "Свобода".

Найбільшим провалом опозиції стало затвердження виборчого закону на базі змішаної системи. Тільки безголовому ідіотові не було очевидним, що партія влади виписує такі умови під себе улюблену. Хіба, що лідерів опозиції перемога взагалі не цікавила, бо в опозиції їм набагато комфортніше? Але все ж, вершиною цинізму від опозиції стало складання виборчого списку та висування узгоджених кандидатів на округах. Ось цей маневр, вже на самому старті, дав зрозуміти виборцям, що опозиція майже не відрізняється від партії влади.

Відчувши таку загрозу на емоційному рівні, виборці вирішили додати перцю в українську політику і проголосували за безкомпромісних, хоча й малокваліфікованих та малокомпетентних "свободівських" кандидатів. Хоча здоровий глузд мав би підказати, що праворадикальна риторика "Свободи" закриває для України європейську перспективу, що присутність в українському парламенті такої великої кількості правих і лівих радикалів, помножена на чітку їхню географічно-територіальну локалізацію, може просто розшматувати Україну. І ще про один аспект не варто забувати: про такий успіх "свободівців" Росія могла тільки мріяти. Тепер їй фактично не треба створювати жодних перешкод на шляху євроінтеграції України, вона при такому парламенті є просто неможливою.

Єдиною втіхою від цих парламентських виборів є провал відверто політтехнологічних проектів, таких як "Україна вперед". І ще, як на мене, є певні позитиви в тому, що маса "свободівських" політиків перебереться до Києва і там воюватиме за українську Україну, а на їхні місця у міській та обласній радах, можливо, нарешті дооберуть більш прагматичних та компетентних людей. Галичани завжди були зачарованими на Київ і їм не шкода поділитися зі столицею своїми синами і доньками. Галицький політичний цирк переїжджає до Києва. В добру путь!"


30.10.2012 Тарас Возняк 1391 6
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727