Перемога над здоровим глуздом. Галицький політичний цирк переїжджає до Києва. В добру путь!

Хочу добавити ще трохи аналітики у казан емоцій. Як на мене, то найкраще перші висновки з цієї виборчої кампанії сформулював редактор ZAXID.net зі Львова Василь Расевич, які й пропоную:

"Якщо так станеться і результати екзит-полів збіжаться із результатами затвердженими ЦВК, то в Україні вималюється цікава ситуація. В парламенті зустрінуться дві крайні політичні сили – ВО "Свобода" і комуністи, що обіцяє перетворити Верховну Раду на безкоштовний цирк під парламентським куполом. Українці отримають нове, дуже дороге шоу, за кулісами якого Партія регіонів і надалі зможе безкарно вахтовим методом грабувати Україну.

Прийнято вважати, що вибір народу треба шанувати, що народ не можна ображати і його волевиявлення треба сприймати із покірністю ягняти. А якщо народ забитий пропагандою і агітацією? А якщо народ "переконали", що нічого змінити не можна? А якщо народ малокультурний і малоосвічений і готовий за безкоштовний шашлик від партії влади роздерти пельку спостерігачеві? Запитання можна продовжити, але чи треба?

Одне можна сказати певно: результати останніх парламентських виборів – це справжнє волевиявлення українського народу. Із врахуванням усіх зловживань, обманів та маніпуляцій: це все він – український народ. Це саме народ на виборах обирає собі таку і не інакшу владу, сподіваючись кожного разу на чудо. Українці вірять в дива, але не вірять у власні сили, та й не готові прикласти навіть мінімум зусиль, щоб спробувати змінити ситуацію. Українці не покладаються на здоровий глузд, а поводяться емоційно. Тобто, думають не головою, а серцем. А якщо до всього ще додати нашу природну хитрість, то в результаті отримаємо точнісінько такий результат, як на цих виборах. Саме тому вже два з половиною роки Україною править відверто мародерська Партія регіонів. Здавалося б, усі однаково потерпають від цієї влади і тільки сліпий не може побачити її грабіжницького характеру, але ні. Знову знайшлися тридцять відсотків, які всупереч здоровому глузду проголосували за цю політичну силу. А якщо додати ще обранців на мажоритарних округах, то мазохістські нахили українського народу стануть очевидними.

Емоції не дружать зі здоровим глуздом. І саме емоції стали головним порадником для західноукраїнських виборців, які голосували не так за кандидатів від ВО "Свобода", як за наших хлопців і дівчат, які точно не змовчать і "начистять пику" нахабним регіоналам, коли мова зайде про мову або про національних героїв. Правда, цього разу такі ж емоції проявили 24% виборців у Києві, і навіть 10% у Донецьку. Можна з впевненістю стверджувати, що українські виборці не голосували за партійні програми, бо як правило їх не було. Не голосували і за реформи, вони емоційно віддали свої голоси за тих, хто на їхнє переконання, на місці покарає безкарних дотепер Чечетова, Ківалова, Колесніченка і Ко. І як не дивно, це саме правляча Партія регіонів викликала подібну реакцію у виборців, нахабно демонструючи свою безкарність і вседозволеність.

Східноукраїнський електорат, розчарувавшись у ПР, також емоційно піддався на комуністичну риторику. Дарма, що їхній лідер – Петро Симоненко – відразу заявив прямим текстом, що синхронно діятиме у всьому із Партією регіонів. І після цього ще хтось посміє говорити про мудрість українського народу?

Не менш відповідальною за цей провал є і Об'єднана опозиція "Батьківщина", яка зробила все, щоб програти ці парламентські вибори. Вона не запропонувала, ані програми дій на майбутнє, ані не задекларувала механізмів виходу із ситуації, що склалася. Таку безпечність з боку лідерів ОО "Батьківщина" можна пояснити хіба що переконаннями її лідерів у своїй безальтернативності. Але народ альтернативу знайшов, благо підвернувся для цього "Удар" і, на жаль, радикально-популістська ВО "Свобода".

Найбільшим провалом опозиції стало затвердження виборчого закону на базі змішаної системи. Тільки безголовому ідіотові не було очевидним, що партія влади виписує такі умови під себе улюблену. Хіба, що лідерів опозиції перемога взагалі не цікавила, бо в опозиції їм набагато комфортніше? Але все ж, вершиною цинізму від опозиції стало складання виборчого списку та висування узгоджених кандидатів на округах. Ось цей маневр, вже на самому старті, дав зрозуміти виборцям, що опозиція майже не відрізняється від партії влади.

Відчувши таку загрозу на емоційному рівні, виборці вирішили додати перцю в українську політику і проголосували за безкомпромісних, хоча й малокваліфікованих та малокомпетентних "свободівських" кандидатів. Хоча здоровий глузд мав би підказати, що праворадикальна риторика "Свободи" закриває для України європейську перспективу, що присутність в українському парламенті такої великої кількості правих і лівих радикалів, помножена на чітку їхню географічно-територіальну локалізацію, може просто розшматувати Україну. І ще про один аспект не варто забувати: про такий успіх "свободівців" Росія могла тільки мріяти. Тепер їй фактично не треба створювати жодних перешкод на шляху євроінтеграції України, вона при такому парламенті є просто неможливою.

Єдиною втіхою від цих парламентських виборів є провал відверто політтехнологічних проектів, таких як "Україна вперед". І ще, як на мене, є певні позитиви в тому, що маса "свободівських" політиків перебереться до Києва і там воюватиме за українську Україну, а на їхні місця у міській та обласній радах, можливо, нарешті дооберуть більш прагматичних та компетентних людей. Галичани завжди були зачарованими на Київ і їм не шкода поділитися зі столицею своїми синами і доньками. Галицький політичний цирк переїжджає до Києва. В добру путь!"


30.10.2012 Тарас Возняк 1424 6
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2399
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4688
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1200
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1355
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1766
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2788 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

385

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1271

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1380
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1898
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26954 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1093
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

360
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8022
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3364
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1622
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1284
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

523 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

712
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

768
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4764