Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.
Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», згідно з обставинами справи військовослужбовець звернувся з рапортом до командування військової частини про звільнення його в запас з військової служби через сімейні обставини, пише Фіртка.
Зокрема, у зв'язку з необхідністю здійснення постійного догляду за матір’ю дружини.
Теща військовослужбовця відповідно до медичного висновку потребувала отримання таких соціальних послуг: денного догляду, догляду вдома, паліативного догляду вдома, отримання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від фізичної особи.
Водночас, військовослужбовець проживає разом з нею вже протягом тривалого часу, а інших осіб, які можуть здійснювати догляд на непрофесійній основі немає.
Однак, командування повернуло надані матеріали на доопрацювання для подання доказів про відсутність інших осіб, які повинні здійснювати догляд.
Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що за результатом розгляду рапорту командування військової частини могло прийняти лиш одне з таких рішень:
- залишити рапорт без розгляду;
- відмовити в задоволення прохання позивача;
- задовольнити прохання позивача.
При цьому, командування військової частини не позбавили можливості перевірити, чи справді військовослужбовець проживає з тещею, а також, чи вона насправді потребує такого догляду, чи має теща дітей, де вони проживають та які між ними відносини.
Щобільше, суд відхилив усі твердження стосовно можливості лише дітей піклуватись про своїх батьків, адже істотною ознакою постійного догляду за особою похилого віку є сам факт сумісного проживання.
У зв’язку із наведеним, суд визнав бездіяльність військової частини протиправною та зобов'язав командування повторно розглянути рапорт чоловіка.
Детальніше: рішення Тернопільського окружного адміністративного суду у справі №500/1501/23 від 30 червня 2023 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни