
Серед мешканців західних регіонів переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО.
Про це свідчать дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, передає Фіртка.
Так, на Заході підтримка євроатлантичної інтеграції складає 88%. У випадку вступу до НАТО підтримка мешканців західних областей складає 81%.
На противагу — 2% жителів Заходу не підтримують вступ до ЄС, і 4% проти вступу в НАТО.
Заразом у разі проведення референдуму щодо вступу до ЄС 81% серед усіх респондентів проголосували б «за» вступ. «Проти» вступу до ЄС — 4%. Інші (15%) не брали б участь у голосуванні чи не знають, як голосувати.
Дещо нижча підтримка у випадку вступу до НАТО, але також переважна більшість українців проголосували б «за» — 71% серед усіх респондентів, у той час, як «проти» проголосували б 7%.
Ще 22% населення не брали б участь у голосуванні чи не знають, як голосувати.
У перерахунку до респондентів, які взяли б участь у волевиявленні, на референдумі щодо вступу до ЄС було б 96% голосів «за», на референдумі щодо вступу до НАТО — 91% голосів «за».
Хоча є тенденція до зниження підтримки вступу до ЄС і НАТО із Заходу на Схід, але при цьому у всіх регіонах більшість населення голосували б «за» вступ і до ЄС, і до НАТО.
Серед жителів Півдня і Сходу, відповідно, 77% і 71% серед усіх респондентів підтримали б приєднання України до ЄС. Також 65% і 56% підтримали б приєднання до НАТО.
Відтак, у порівнянні з червнем 2021 року з 52% до 81% зросла частка тих, хто підтримує вступ до ЄС. Також за цей період з 48% до 71% зросла частка тих, хто підтримує вступ до НАТО.
Крім цього, у випадку ЄС з 19% до 4%, а у випадку НАТО з 24% до 7% знизилася частка тих, хто виступає проти членства України в цих організаціях.
«Якщо порівнювати поточні настрої з тими, що були перед Революцією Гідності 2013-2014 років, бачимо зростання підтримки вступу до ЄС з 47% до 81% (і зниження з 27% до 4% частки тих, хто проти вступу).
У випадку НАТО в період до 2013 року лише 15-20% підтримували вступ до цієї організації (при більшості населення, яке виступало проти).
У той час як зараз — 71% підтримують і лише 7% виступають проти», — зазначили у Центрі.
Довідково: опитування провели впродовж 6-20 липня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Опитали 2 000 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
До вибірки не входять жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили серед громадян, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Понад 40% мешканців західних областей готові особисто долучитись до відбудови інфраструктури України