Відновлюють Україну. Прикарпатські рятувальники розбирали завали на Чернігівщині та Київщині (ВІДЕО)

З квітня до серпня учасники громадської організації «Гірський рятувальний центр» розбирали завали після наслідків повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Про це інформують на сайті NGO.Studio, передає Фіртка.

«Я слідкував за новинами, а коли місто звільнили вирішив їхати допомагати розбирати завали. Порадився з сім’єю, кажуть, ну якщо треба допомогти людям, виїжджай», — ділиться Володимир.

«У таких випадках думаєш про гори, в основному», — розповідає свою історію Анатолій.

Ці чоловіки — представники громадської організації «Гірський рятувальний центр». До війни вони підкорювали гірські вершини, долаючи пішки понад 50 км, а нині долають 1 500 — з Івано-Франківська до Київської області: Бучі, Гостомелю, Ірпеня, і все для того, аби розібрати завали від російських ракет.  

Рятувальники працюють лише на складних небезпечних об’єктах – це зруйновані дахи, куди щоб дістатися необхідне професійне спорядження та кваліфікаційні навички. За прості об’єкти не беруться, кажуть, з ними може справитися і ЖЕК, а свою роботу жартома називають — промисловий альпінізм.

«Мотивація була така, щоб у першу чергу допомогти людям тут, на місцях, показати їм, що ми з ними, ми підтримуємо їх», — розповідає Володимир.

«Нас попередили про те, щоб ми не заходили у зелені зони, не відкривали замкнених дверей, оскільки все ще могло бути заміновано», — згадує свій перший день на виїзді Анатолій.

«Перший раз, коли їхали, ми були готові на все — лазити по підвалах, виносити людей на ношах, надавати долікарську допомогу», — ділиться спогадами Віктор.

«Перше враження від Ірпеня — це було просто розбите місто. Усюди валялися уламки і якесь сміття», — додає Володимир.

Під час окупації Ірпеня серйозних пошкоджень від мінометних обстрілів зазнав Державний податковий університет. Адміністративний корпус вигорів вщент. Інші корпуси та гуртожитки теж зазнали значних ушкоджень.

За словами ректорки Валентини Унинець-Ходаківської, російські війська вцілому зруйнували 40% майнового комплексу. Загальна територія вишу складає 24 гектари.

Професіонали з Гірського рятувального центру були одними з перших, хто відгукнувся на запит та потребу очистити зруйновані дахи навчального закладу.

«Тут було багато недогорілих дерев’яних та залізних брусків по 6,7,8 метрів, які після пожежі скрутилися.

Ми все це вирубували, вирізали, викручували та по маленьку нашими двома підгрупами по 8-9 осіб спускали вниз», — розповідає Віктор, координатор однієї з рятувальних груп.

Станом на сьогодні територія Податкового університету підготовлена під монтажну відбудову.

«Допомагаючи людям, якось знаєте, стає трішки легше, що ти хоч щось змінюєш у цьому житті», — ділиться Руслан.

ІСАР Єднання за фінансової підтримки ЄС надає швидку підтримку таким організаціям, як «Гірський рятувальний центр», щоб вони могли реагувати на виклики війни й допомагати людям.

Проєктні кошти були спрямовані на придбання необхідних інструментів, спорядження, транспортні витрати, а також забезпечення харчування для рятувальників.

Сьогодні рятувальники мріють про те, щоб усе, що зруйнувала росія на нашій землі вдалося відновити, аби наша країна стала ще кращою. І звичайно ж, як і усі ми мріємо про велику перемогу.

У той час, коли наші захисники та захисниці тримають небо, а рятувальники розгрібають наслідки російської агресії, частина команди захищала здобутки команди у Брюсселі. І їм це вдалося.

Громадська організація стала переможцем конкурсу Emerging Europe Awards 2022 у номінації «Sustainable Lifestyles Initiative». Конкурс був представлений у шести номінаціях, чотири із них здобула Україна.

Це сталося у той самий історичний для нашої країни день, 23 червня, коли Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС.

Сама нагорода Emerging Europe Awards започаткована 5 років тому для країн Центральної та Східної Європи, і охоплює 23 країни. Саме стільки стержнів має і переможний кубок.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

354
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13914 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1596
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

884
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6168
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1736

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

652

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1480

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1288

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1177
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

534
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

671
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1593
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

614
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

899
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5937
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13714
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

268
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

564
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

496
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

806 2