На 42 сесії міської ради в Івано-Франківську відзвітували щодо деталей роботи окружної прокуратури у 2023 році.
Про це пише Фіртка, журналісти якої побували на пленарному засіданні міської ради 30 квітня.
Зокрема, за словами керівника окружної прокуратури Івано-Франківська Ігоря Стефанишина, задля підтримки Збройних Сил України в Івано-Франківську ухвали 81 рішення про конфіскацію транспортних засобів, які надалі скеровані на потреби війська.
До слова, згідно з новим законом про мобілізацію, вилучати авто на потреби Збройних сил можуть у тих українців, які мають більше одного транспортного засобу. Перед цим мають провести оцінку ринкової вартості автомобіля, і забиратимуть той, який більше підходить для оборонних потреб.
Обсяги транспортних засобів за типами та марками, які планують залучити під час мобілізації, для підприємств, установ та організацій усіх форм власності встановлюють місцеві держадміністрації.
Транспорт не вилучатимуть, якщо він «є єдиним джерелом забезпечення існування людини»
Як здійснюється повернення мобілізованих транспортних засобів?
Передача автотранспорту, що залучили, та його повернення після оголошення демобілізації здійснюється на підставі укладених актів приймання-передачі.
Важливо, що в них зазначають:
- дані про власників;
- технічний стан транспорту;
- залишкову (балансову) вартість;
- інші необхідні відомості, за якими можна ідентифікувати транспортні засоби.
Сам процес повернення власникові вилученого транспорту здійснюється впродовж тридцяти календарних днів з моменту оголошення про демобілізацію.
Відшкодування за знищений чи пошкоджений транспорт
Порядок компенсації шкоди, яку спричинили транспортним засобам внаслідок їхньої мобілізації, вирішується Кабінетом Міністрів України.
Керівник підприємства, організації чи установи, де вилучали автотранспорт і техніку під час мобілізації, може звертатися до ТЦК та СП за місцем їх залучення. Зробити це варто після оголошення про демобілізацію та повернення самого транспортного засобу.
Для звернення потрібна заява, де зазначають основні відомості про це ж підприємство, організацію чи установу, зокрема:
- повна назва;
- місцеперебування;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- реквізити банківського рахунку.
До заяви також додають:
- акт приймання-передачі;
- акт про повернення під час демобілізації транспортних засобів і техніки;
- висновок експерта (експертне дослідження) чи акт оцінки майна (звіт про оцінку майна).
ТЦК та СП розглядають заяву протягом десяти днів. Але у разі потреби перевірки даних, заявника попереджають, що цей термін продовжують до місяця.
У випадку позитивної відповіді, ТЦК визначають потребу в коштах Міноборони, тоді її враховують в наступний після демобілізації бюджетний період.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Мобілізація триває, у людних місцях роздають повістки: що варто знати прикарпатцям