У дванадцятьох прикарпатців виявили підвид штаму коронавірусу «Omicron» — BA.2

У дванадцятьох прикарпатців працівники референт-лабораторії в Києві виявили підвид штаму «Omicron» – ВА.2. Усього досліджували 15 зразків.

Про це Суспільному повідомив директор Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Руслан Савчук, передає Фіртка.

"Оці всі підтипи нові мутованого «Omicron», які зараз є, вони характеризуються більшою агресивністю — швидше передаються від інфікованої людини до здорової.

Додаткових клінічних симптомів поки що я не зустрічав. У всіх пацієнтів симптоми — як при попередніх штамах вірусу", — каже Руслан Савчук.

З його слів, за минулий тиждень, з 8 до 14 серпня, у порівнянні з попереднім, кількість випадків COVID-19 в області зросла на 30%.

Найбільше інфікованих коронавірусом медики виявляють в Івано-Франківському, Калуському та Надвірнянському районах.

"Люди повертаються з-за кордону. Ми бачимо, що в окремих європейських країнах реєструють випадки COVID-19 з новими штамами. Це може бути пов’язано з міграцією населення.

Ми забули про маски у громадських місцях. Ніхто ж сьогодні категорично їх не скасовував, вони потрібні.

Рекомендую надалі дотримуватися дистанції, а це все сьогодні є порушено.

Якщо такими темпами йти, то ми, аналізуючи минулі тижні, рухаємося в бік збільшення захворюваності", — каже Руслан Савчук.

У терапевтичному відділенні центральної міської лікарні в Івано-Франківську зараз перебувають 19 пацієнтів з COVID-19. Троє з них потребують кисневої підтримки, каже лікарка Лариса Кушнірик.

За її словами, хворі, яких лікують у відділенні, вакциновані, відтак ніхто з них не перебуває у важкому стані.

"За останні два тижні почався приріст коронавірусу. До цього практично не було в нас пацієнтів з COVID-19.

Упродовж пів року, навіть більше, хворих були одиниці. Коронавірус зараз протікає у легшій формі.

Пневмоній є набагато менше, ніж було рік тому. Є підвищення температури до 39-40°C, болі в горлі. Можливі діарея, нудота, інтоксикація, але пацієнти в легшій формі переносять хворобу", — розповідає Лариса Кушнірик.

Директор обласного центру контролю та профілактики хвороб Руслан Савчук прогнозує, що, ймовірно, після початку навчального року кількість випадків інфікування коронавірусом зростатиме. Відтак, окрім дорослих, радить вакцинуватися і дітям від 12 років.


Які прогнози щодо захворюваності восени?


Експерти Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я прогнозують наступні три сценарії розвитку ситуації з COVID-19 восени 2022 року.

Перший —  адаптація. Йдеться про те, що уже цієї осені ми можемо побачити, як вірус адаптується до людей. Нових випадків не стане менше, проте перебіг хвороби буде менш тяжкий та дещо знизиться летальність.

Другий — стагнація. Це означає, що адаптації не відбудеться, проте більш серйозних штамів не з'явиться. Водночас рівень вакцинації буде вже на тому рівні, щоб вплинути на госпіталізації та летальність.

Третій — загострення, що є найбільш небажаним перебігом подій. За цим сценарієм одна з мутацій призведе до появи більш агресивних штамів, що зумовить збільшення інфікованих та зростання летальності. У такому випадку до 1,9 мільйона людей в Україні можуть захворіти, а 66 тисяч хворих — померти під час осінньої хвилі.

Більше читайте у матеріалі: Пандемія під час війни: чи хворіють прикарпатці та які COVID-прогнози на осінь.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Пандемія не зникла. Де прикарпатцям та переселенцям вакцинуватись проти COVID-19 на Івано-Франківщині

COVID-19: яка ситуація в Івано-Франківській області з початку повномасштабної війни

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від «Omicron»

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

727
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14114 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1614
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

904
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6228

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

673

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

550
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

688
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

920
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5960
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13789
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

519
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

827 2