Головний наратив тих, хто шукає уникнення призову, що працівники ТЦК — ухилянти.
Про це в інтерв'ю «Західному кур’єру» розповів заступник начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Роман Боднар, пише Фіртка.
«Цивільні нам в обличчя кричать, мовляв, чому самі не йдете на війну?
І це при тому, що зараз 70% військовослужбовців нашого територіального центру, а якщо говорити про роту охорони, то і всі 90%, це військові, повернені з бойових частин.
Вони проходили військову службу і є непридатними або внаслідок набутих там захворювань, або через поранення», — розповідає Боднар.
Роман Боднар уточнює, до заходів оповіщення також залучали жінок. Втім, з його слів, знову ж таки від суспільства отримують, або ігнорування, або провокативні дії.
«Зараз ми змушені 70-80% нашого особового складу залучати до мобілізаційних заходів. Це крайня міра, яка нам не приносить жодної радості чи матеріальної вигоди. Це зайва робота, яку б не мав робити ТЦК. Ще рік тому цієї задачі в нашому положенні не було.
Повторюся, цим мали б займатися органи місцевого самоврядування та керівники підприємств, установ, організацій. Але і влада на місцях, і начальники в спілці з підлеглими, шукають шляхи ухилення від призову. І зараз це їм вдається через неповну відповідність законодавства.
Це реалії сьогодення, які, маю надію, зміняються після прийняття закону про мобілізацію», — додає військовий.
Начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи продовжує, від нового закону про мобілізацію очікують врегулювання питання прибуття громадян до центрів комплектування для уточнення даних після оголошення мобілізації.
«Зараз у законі прописано, що цей процес відбувається тільки за викликом ТЦК. Це і провокує «біганину», конфлікти та всі інші непорозуміння. Через брак інформації виникають казуси з призовом обмежено мобільних громадян, померлих й так далі.
Так само відбувається і з громадянами, які у мирний час виїжджали за кордон на термін більше трьох місяців. Вони теж мали б прибути в ТЦК, написати відповідну заяву та бути тимчасово знятими з військового обліку.
Люди роками цього не робили. Тепер виходить, що ми працюємо впусту, оповіщаємо громадян, які вже давно фактично в Україні не проживають.
Але юридично ці люди в нас на балансі, тому ми змушені через поліцію оголошувати їх у розшук. Відтак ще одне велике очікування від закону про мобілізацію — розширення автоматизації процесу призову шляхом залучення цифрових даних про військовозобов’язаних з різних реєстрів.
У нас вже працює система «Оберіг», де занесено дані приблизно 90% військовозобов’язаних. Туди надходять дані з різних реєстрів, але поки не всіх», — наголосив начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Мобілізація триває, у людних місцях роздають повістки: що варто знати прикарпатцям