Суд зобов’язав військову частину прийняти рішення про звільнення військовослужбовця у зв’язку із наявністю дружини з-поміж осіб з інвалідністю ІІІ групи.
Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», згідно з обставинами справи 23 січня 2023 року військовослужбовець звернувся до командира військової частини з рапортом про звільнення з військової служби на підставі пп. “г” п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” (далі – Закон) у зв`язку з наявністю дружини з-поміж осіб з інвалідністю, передає Фіртка.
У вказаній нормі зазначено, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період, звільняються з військової служби у зв’язку із наявністю дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи.
Однак, військова частина наклала на рапорт резолюцію, в якій зазначила про відсутність підстав для звільнення військовослужбовця з військової служби, оскільки його дружина є особою з інвалідністю III групи.
Розглянувши матеріали справи, суд вказав, що, військова частина неправильно розтлумачила норму абз. 5 пп. “г” п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону шляхом істотного звуження її змісту, адже фактично замінила вжитий законодавцем комбінований сполучник “та/або” на єднальний “та”. Наслідком такого помилкового тлумачення є акт правозастосування (відмова у задоволенні рапорту про звільнення з військової служби), що прямо суперечить закону та порушує права військовослужбовця.
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для звільнення військовослужбовця з військової служби, оскільки його дружина є особою з інвалідністю III групи».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці