Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.
Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», згідно з обставинами справи, чоловік звернувся до суду для встановлення факту його перебування на утриманні у брата, який був військовослужбовцем та загинув у селі Первомайське, захищаючи Україну, пише Фіртка.
Їхні батьки є пенсіонерами за віком, розмір отримуваної ними пенсії дозволяє забезпечувати лише їхні мінімальні потреби. Сам же заявник має І «Б» групу інвалідності безтерміново та потребує сторонньої допомоги.
Вони з братом та батьками проживали в одному будинку, вели спільне господарство. Брат ніс усі витрати на купівлю майна спільного користування, сплачував комунальні платежі, придбавав чоловіку ліки, одяг тощо.
У зв’язку із відмовою селищної ради у видачі довідки щодо перебування на утриманні брата до дня його смерті, чоловік звернувся до суду.
Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що відповідно до ч. 2 ст. З Сімейного кодексу України сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
Для цього має бути наявність спільних витрат і спільний бюджет: спільне харчування; купівля майна для спільного користування; участі у витратах на утримання житла, його ремонт; надання взаємної допомоги; наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням; інші обставини, які засвідчують реальність сімейних відносин.
На цьому наголосив Конституційний Суд України в рішенні від 3 червня 1999 року у справі № 1-8/99 (№ 5-рп/99) і додатково зазначив, що до кола членів сімʼї військовослужбовців, крім другого з подружжя, дітей та батьків, можуть належати й інші особи за умов постійного проживання разом та ведення спільного господарства.
Тому, фактично, це визнається вагомим критерієм для встановлення сімейних звʼязків, адже чинне законодавство не передбачає вичерпного переліку членів сім`ї.
У зв’язку із наведеним, суд встановив факт перебування чоловіка на утриманні свого брата-військовослужбовця.
Детальніше: рішення Чернівецького районного суду Вінницької області у справі №150/254/23 від 19 червня 2023 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни