Чи вплинула війна в Україні на кількість випадків серцево-судинних захворювань серед населення?
Про це журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом.
"Сказати, що війна не вплинула, мабуть, буде неправдою. Звичайно, що тривожність, страхи, стреси, депресії, пов'язані з війною, яка вже триває третій рік — нічого доброго для нашого здоров'я не приносить.
Це, безумовно, спричинює серцево-судинні захворювання. Не можна сказати, що війна не впливає. Але серцево-судинні захворювання були, є і будуть.
Як казав мій хороший знайомий: "Інфаркти — це плата людства за зайві роки життя".
Ми починаємо жити в кращому комфорті. Маємо всі бонуси цивілізації, які допомагають з одної сторони нам жити. А з іншої сторони ми живемо довше й ці захворювання з'являються все більше й більше", — каже Андрій Судус.
Фахівець зазначає, що навіть без війни ми живемо в суспільстві, де трапляються конфлікти — й це ті ж самі стреси, біди й проблеми.
"Ми працюємо серед людей, в певних рамках законодавства. І цивілізація нам створює не тільки блага, а і проблеми, які впливають на наше здоров'я.
Внаслідок війни, можливо, люди не так швидко розв'язують питання здоров'я в силу тих всіх подій, які є. Тому більше ускладнень серед людей з серцево-судинними захворюваннями.
Війна посилює ці проблеми. Але вони були, є і будуть. Це не тільки в нашій країні, це в цілому світі таке спостерігаємо, навіть там, де немає війни", — зауважує Судус.
Більше читайте у матеріалі: Раптова смерть, інфаркт та вплив війни: лікар-хірург розповів про профілактику серцево-судинних захворювань
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!