"Рано чи пізно свій обов’язок потрібно буде виконати": керівник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП про мобілізацію

фото: Суспільне


Минуло понад пів року, відколи бойовий полковник Володимир Бабанін керує мобілізаційними процесами на Івано-Франківщині.

Про кричущу необхідність ротації та формування нових військових частин, Володимир Бабанін поділився із «Західним кур’єром», пише Фіртка.

Зі слів полковника, особовий склад ТЦК та СП, який пройшов горнило війни, отримавши психоемоційне перенавантаження, фізичну виснагу, знаходячись місяцями, а дехто й роками, на лініях зіткнення, повернувшись у тил, у структуру ТЦК, стикаються з нерозумінням цивільних того, що відбувається на фронті. Це своєю чергою нерідко призводить до конфліктних ситуацій.

"Інколи доходить до образ та навіть сутичок та бійок. Але це поодинокі випадки.

Ми завжди намагаємось реагувати на такі випадки, в тому числі і дисциплінарно — в тому випадку, коли хтось порушив вимоги статуту ЗСУ, притягуємо їх до відповідальності, робимо передислокацію, професійну переорієнтацію, якщо людина не може нести службу у групах оповіщення.

На службі у ТЦК наразі велика кількість поранених військовослужбовців, які через теперішні вади зі здоров’ям не можуть здійснювати це ж саме оповіщення.

Але ТЦК та СП — це не тільки оповіщення, але й охорона та оборона стратегічно важливих об’єктів області. Також велика складова діяльності — це поховання наших побратимів.

І у гірських районах, як-ось Верховинський, Косівський, інколи щоб занести труну на кладовище — треба провести цілу «військову операцію».

Враховуючи те, що більшість особового складу має ампутації та тяжкі поранення — це робити складно, не кажучи вже про психологічний тягар.

Однак, попри труднощі, більшість службовців ТЦК розуміють важливість цієї служби та сумлінно виконують покладені на них завдання", — розповідає Бабанін.

Разом з тим, додає начальник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП, ротація тих батальйонів, які зараз виконують бойові завдання на лініях зіткнення, вкрай необхідна. 

"Бувши командиром 109 батальйону, ми розпочали бойові дії на Донеччині 25 травня 2022 року. І по сьогоднішній день цей батальйон і вся 10 ОГШБ виконує бойові завдання там.

У них не було ротації два роки. Запитання риторичне: «На скільки ще їх вистачить?!».

А для того, щоб провести ротацію, потрібно сформувати, навчити та підготувати нові військові частини. А щоб їх сформувати, потрібен мобілізаційний ресурс.

А у нас як зараз відбувається: замість того, щоб готуватись до служби, в переважній більшості військовозобов’язані шукають шляхів, як її уникнути.

Постійно бігати, ховатись і ухилятись від військового обов’язку не вийде. Рано чи пізно свій обов’язок потрібно буде виконати. Питання в іншому — чи не буде запізно…

Отож, замість того, щоб шукати прогалини у законодавчій базі, всі можливі способи ухилитись від проходження військової служби — ставати студентами, створювати фіктивні шлюби, оформляти догляди за особами з інвалідністю, рекомендую попрацювати зі своєю свідомістю та зайнятись фізичними вправами", — наголошує полковник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


13.05.2024 3929 1
Коментарі (1)

Думки в букви 2024.05.14, 22:42

Зайнятись "фізичними вправами" і "свідомістю". А як це зробити? Якщо щойно зайнявся спортом і "спакують".

А свідомість колективна виробляється через спільні дії. Коли у людини купа власних проблем і створюють  ще більше, то немає ніякої "колективної свідомості і почуття обовязку". Здається це так працює. Можу помилятись. Треба справжніх соціологів-науковців питати, не тих телевізійних, які рейтинги малюють партіям владним і опозиційним і вигідні "відповіді людей".

Навіть не сумніваюсь що людей бракує. Бо і в житті один з 5-ти тягне всю роботу, а решта допомагають в кращому разі. Та коли тцк пресанули всіх і відлякали та перейшли "на план", то теоретично на папері бійців на ділянку десяток, задача вситавлена як на десять, а реальний боєць один ще з 2022-го чи пізніше року, який зрозуміло без ротацій і виснажується, бо хто ж вище захоче позбутись посади в армії сказавши правду?

Але ви продовжуйте: "то все ухилянти" винуваті, не треба підхід міняти... Чи може все ж розум підказує?

Незгоден, але розумію Тягнибока, коли він злий на всіх хто не пішов в армію і вважає це виною відсутності ротації. Тягнибок в армії і його син в армії, поранений, тож його думка хай яка зслуговує на повагу - він послідовний. Щоб там не кричали порохоботи на нього спочатку війни і зараз типу "пропав" і т. п. дурню. Та він на війні і має право на емоції. А інші, які бачать ситуації не з окопів не з військових частин, а по країні?

Бо тцк "нелюдами" і депутати вважають... Бо навіть не спитали коли знижували ухилянтський вік до 25-ти років, і окремо дозволили доставку 18-ти літніх - це коли не якихось там дядьків ловити старших, які за 3-и роки на війні ще постарішали і зрозуміло не тягнуть фізично, а їх судді в тюрму норовять посадати, а тепер ловити і пакувати треба своїх синів, синів своїх колег, або ховати і ловити чужих і тоді "на крючку".

Руйнівну систему з пакуванням відміняти ніхто не хоче? Ще не одумались? Штрафи вирішили підняти, цікаво не за те що зробив, а за те що не зробив. Одне діло контракт і не виконав, а коли штраф бо чиновник не вніс про тебе дані... Ну цікаве законодавство, царське. Штраф що дітей не народив чи фамілію неправильно написав чиновник - на черзі? Коли порушуєш прийнятий порядок "статус кво", тоді спочатку хаос, а потім інший порядок приходить безправності усіх підряд, а не лише "ухилянтів". І це нажаль не філософія, а те що відбувається і ослаблює країну і опір росіянам, де не ловлять у буси і робітники спокійно ходять на роботу дають гроші і ракети орчому війську. Україні не треба такого? Чи все ж?

Мобілізація звісно в якомусь вигляді має бути. Питання лише в якому. Нефективність наявног опакування і чи "всіх на облік" і штрафи, "паспорти не видавати" - теоретично не могла спрацювати без загранзагонів і практично теж бачимо наступ росіян і їх прориви в Авдіївці укріпрайон і спроби зайти в Харківську область. А в разі успішних дій на Харківщині наступним буде повторний удар на Київ. Поки нащастя ні до Запоріжжя ні до Харкова не дійшли, але щоб зупинити і переламати треба інший вид мобілізації.

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3465
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11940 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2308
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2178
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3147
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5166

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

914

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1422

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1950

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1661
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

203
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

2044
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

219
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9123
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

968
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

1046
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20837
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

204
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

694
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1086 4
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

1056 1