"Рано чи пізно свій обов’язок потрібно буде виконати": керівник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП про мобілізацію

фото: Суспільне


Минуло понад пів року, відколи бойовий полковник Володимир Бабанін керує мобілізаційними процесами на Івано-Франківщині.

Про кричущу необхідність ротації та формування нових військових частин, Володимир Бабанін поділився із «Західним кур’єром», пише Фіртка.

Зі слів полковника, особовий склад ТЦК та СП, який пройшов горнило війни, отримавши психоемоційне перенавантаження, фізичну виснагу, знаходячись місяцями, а дехто й роками, на лініях зіткнення, повернувшись у тил, у структуру ТЦК, стикаються з нерозумінням цивільних того, що відбувається на фронті. Це своєю чергою нерідко призводить до конфліктних ситуацій.

"Інколи доходить до образ та навіть сутичок та бійок. Але це поодинокі випадки.

Ми завжди намагаємось реагувати на такі випадки, в тому числі і дисциплінарно — в тому випадку, коли хтось порушив вимоги статуту ЗСУ, притягуємо їх до відповідальності, робимо передислокацію, професійну переорієнтацію, якщо людина не може нести службу у групах оповіщення.

На службі у ТЦК наразі велика кількість поранених військовослужбовців, які через теперішні вади зі здоров’ям не можуть здійснювати це ж саме оповіщення.

Але ТЦК та СП — це не тільки оповіщення, але й охорона та оборона стратегічно важливих об’єктів області. Також велика складова діяльності — це поховання наших побратимів.

І у гірських районах, як-ось Верховинський, Косівський, інколи щоб занести труну на кладовище — треба провести цілу «військову операцію».

Враховуючи те, що більшість особового складу має ампутації та тяжкі поранення — це робити складно, не кажучи вже про психологічний тягар.

Однак, попри труднощі, більшість службовців ТЦК розуміють важливість цієї служби та сумлінно виконують покладені на них завдання", — розповідає Бабанін.

Разом з тим, додає начальник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП, ротація тих батальйонів, які зараз виконують бойові завдання на лініях зіткнення, вкрай необхідна. 

"Бувши командиром 109 батальйону, ми розпочали бойові дії на Донеччині 25 травня 2022 року. І по сьогоднішній день цей батальйон і вся 10 ОГШБ виконує бойові завдання там.

У них не було ротації два роки. Запитання риторичне: «На скільки ще їх вистачить?!».

А для того, щоб провести ротацію, потрібно сформувати, навчити та підготувати нові військові частини. А щоб їх сформувати, потрібен мобілізаційний ресурс.

А у нас як зараз відбувається: замість того, щоб готуватись до служби, в переважній більшості військовозобов’язані шукають шляхів, як її уникнути.

Постійно бігати, ховатись і ухилятись від військового обов’язку не вийде. Рано чи пізно свій обов’язок потрібно буде виконати. Питання в іншому — чи не буде запізно…

Отож, замість того, щоб шукати прогалини у законодавчій базі, всі можливі способи ухилитись від проходження військової служби — ставати студентами, створювати фіктивні шлюби, оформляти догляди за особами з інвалідністю, рекомендую попрацювати зі своєю свідомістю та зайнятись фізичними вправами", — наголошує полковник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


13.05.2024 5145 1
Коментарі (1)

Думки в букви 2024.05.14, 22:42

Зайнятись "фізичними вправами" і "свідомістю". А як це зробити? Якщо щойно зайнявся спортом і "спакують".

А свідомість колективна виробляється через спільні дії. Коли у людини купа власних проблем і створюють  ще більше, то немає ніякої "колективної свідомості і почуття обовязку". Здається це так працює. Можу помилятись. Треба справжніх соціологів-науковців питати, не тих телевізійних, які рейтинги малюють партіям владним і опозиційним і вигідні "відповіді людей".

Навіть не сумніваюсь що людей бракує. Бо і в житті один з 5-ти тягне всю роботу, а решта допомагають в кращому разі. Та коли тцк пресанули всіх і відлякали та перейшли "на план", то теоретично на папері бійців на ділянку десяток, задача вситавлена як на десять, а реальний боєць один ще з 2022-го чи пізніше року, який зрозуміло без ротацій і виснажується, бо хто ж вище захоче позбутись посади в армії сказавши правду?

Але ви продовжуйте: "то все ухилянти" винуваті, не треба підхід міняти... Чи може все ж розум підказує?

Незгоден, але розумію Тягнибока, коли він злий на всіх хто не пішов в армію і вважає це виною відсутності ротації. Тягнибок в армії і його син в армії, поранений, тож його думка хай яка зслуговує на повагу - він послідовний. Щоб там не кричали порохоботи на нього спочатку війни і зараз типу "пропав" і т. п. дурню. Та він на війні і має право на емоції. А інші, які бачать ситуації не з окопів не з військових частин, а по країні?

Бо тцк "нелюдами" і депутати вважають... Бо навіть не спитали коли знижували ухилянтський вік до 25-ти років, і окремо дозволили доставку 18-ти літніх - це коли не якихось там дядьків ловити старших, які за 3-и роки на війні ще постарішали і зрозуміло не тягнуть фізично, а їх судді в тюрму норовять посадати, а тепер ловити і пакувати треба своїх синів, синів своїх колег, або ховати і ловити чужих і тоді "на крючку".

Руйнівну систему з пакуванням відміняти ніхто не хоче? Ще не одумались? Штрафи вирішили підняти, цікаво не за те що зробив, а за те що не зробив. Одне діло контракт і не виконав, а коли штраф бо чиновник не вніс про тебе дані... Ну цікаве законодавство, царське. Штраф що дітей не народив чи фамілію неправильно написав чиновник - на черзі? Коли порушуєш прийнятий порядок "статус кво", тоді спочатку хаос, а потім інший порядок приходить безправності усіх підряд, а не лише "ухилянтів". І це нажаль не філософія, а те що відбувається і ослаблює країну і опір росіянам, де не ловлять у буси і робітники спокійно ходять на роботу дають гроші і ракети орчому війську. Україні не треба такого? Чи все ж?

Мобілізація звісно в якомусь вигляді має бути. Питання лише в якому. Нефективність наявног опакування і чи "всіх на облік" і штрафи, "паспорти не видавати" - теоретично не могла спрацювати без загранзагонів і практично теж бачимо наступ росіян і їх прориви в Авдіївці укріпрайон і спроби зайти в Харківську область. А в разі успішних дій на Харківщині наступним буде повторний удар на Київ. Поки нащастя ні до Запоріжжя ні до Харкова не дійшли, але щоб зупинити і переламати треба інший вид мобілізації.

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2811
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20960
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1921
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2328
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3990

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

631

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2096

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

782

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1377
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

41
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

40
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

707
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8149
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

713 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

845
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

794