25% опитаних українців зазначили, що більшість з їхнього оточення намагаються уникати мобілізації.
На заході країни таку відповідь дали 29% опитаних.
Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, пише Фіртка.
Водночас 47% відзначають, що деякі зі знайомих уникають, а деякі готові бути мобілізованими.
"Зважаючи на те, що в останній групі респондентів частина знайомих таки готові до мобілізації, можна говорити про те, що готовність до мобілізації перебуває не на низькому, а на посередньому рівні", — зазначають соціологи.
Як зазначили, прагнення уникати мобілізації більш поширене в Східному регіоні. Тут 39% опитаних вказали, що більшість з їхніх знайомих, які можуть підлягати мобілізації, намагаються уникнути цього, тоді як в Південному регіоні відповідна частка становить 32%, у Західному регіоні — 29%, а найменшою (15%) вона виявилася в Центральному регіоні.
"Але й високу міру готовності долучитися до мобілізації відзначала приблизно однакова (5–9%) частка опитаних на Сході, Півдні та Заході, і трохи більшою (15%) ця частка є в Центральному регіоні", — уточнили дослідники.
Разом з тим, серед опитаних загалом переважає готовність тим чи іншим чином долучатися до боротьби з російськими окупантами. Зокрема, 7% опитаних висловили готовність приєднатися до сил оборони в разі мобілізації, 9% — готові приєднатися до сил оборони у разі, якщо військові дії наблизяться до місця їхнього проживання, а 35% зосереджені на роботі та наданні посильної невійськової допомоги.
Довідково: опитування провели з 21 по 27 березня 2024 року методом face-to-face проводилося у лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Опитали 2 020 респондентів віком від 18 років.
Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада