
Ротація – це регулярна заміна або взаємозаміна особового складу, підрозділів або військових частин, що виконують завдання в тому числі на ділянках, де проходять бойові дії.
Однак, як зазначив Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України», законодавство України не встановлює чітке визначення для терміну «ротація» інформація про ротації у загальному доступі відсутня, передає Фіртка.
Тим часом пункт 145, 146, 252 Указу Президента України «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» встановлює, що військовослужбовці можуть бути направлені у відрядження самостійно або у складі військового підрозділу (команди), в тому числі з метою виконання обов’язків військової служби у складі військових частин, задіяних до ведення воєнних (бойових) дій.
Направлення у відрядження військовослужбовців-жінок вагітних та тих, які мають дітей віком до чотирнадцяти років, без їх згоди не допускається. Військовослужбовці направляються у відрядження за рішенням командирів військових частин або старших командирів, про що видається наказ командира військової частини по стройовій частині.
Військовослужбовцям, які направляються у відрядження, видається посвідчення про відрядження встановленого зразка. Військовослужбовці після прибуття до пункту відрядження зобов’язані в установлений строк з’явитися до посадової особи, в розпорядження якої вони відряджені, повідомити командування своєї військової частини про прибуття, стати в установленому порядку на облік і виконувати поставлені завдання.
У разі оголошення мобілізації військовослужбовці з військових частин, не задіяних до ведення воєнних дій, можуть бути відрядженими для тимчасового заміщення посад у військових частинах, задіяних до ведення воєнних дій, без виключення зі списків особового складу військових частин.
Крім того, у разі оголошення мобілізації заміна військовослужбовців, які проходять службу у місцевостях з установленими строками служби, припиняється.
читайте також: Мобілізація та бронь: як працює та хто має право
Таким чином, терміни ротації встановлює командування Збройних Сил України відповідно до потреб та відповідних завдань.
Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом. Проте, виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.
Водночас у Міністерстві оборони розповіли, як наразі в Україні триває мобілізація і хто насамперед потрібен армії сьогодні. Як пояснив міністр оборони Олексій Резніков, наразі ряди військових поповнюються через пошук конкретних фахівців, а не через призов всіх підряд.
До слова, у ЗСУ пояснили, чому масово роздають повістки у громадських місцях. Так, за словами начальника управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Романа Горбача, вручати повістки за домашніми адресами військовозобов’язаних не ефективно просто через те, що люди можуть не відчиняти двері.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: