Порядок направлення військовослужбовця на ВЛК: що варто знати прикарпатцям

В Україні змінили порядок проходження військово-лікарської комісії. Зокрема, конкретизували проведення медогляду на фондах державних та комунальних закладів охорони здоровʼя.

Детальніше розповіла адвокатка з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України» Наталя Лісова, передає Фіртка.


Хто має право направити на ВЛК


Направлення на медичний огляд військовослужбовців проводять прямі начальники від командира окремої частини, йому рівних та вище, а також керівники: 

  • штатних ВЛК;
  • ТЦК та СП;
  • закладів охорони здоров’я за місцем лікування;
  • органів військового управління;
  • підрозділів військової служби правопорядку Збройних Сил України.

А також: 

  • органи прокуратури;
  • суд.

Мета проведення медичного огляду ВЛК


  • визначення придатності до військової служби;

  • визначення придатності військовослужбовців до військової служби за певними військовими спеціальностями (наприклад, водолаз, посади пов’язані з висотними роботами, снайпер тощо);

  • визначення придатності військовослужбовців до служби в високомобільних десантних військах, плаваючому складі, морській піхоті;

  • визначення придатності військовослужбовців до служби в особливих умовах чи в спецспорудах;

  • визначення придатності до військової служби понад граничний вік;

  • визначення ступеня придатності до військової служби та встановлення причинного зв’язку захворювань (травм, поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, які отримали поранення або набули захворювання;

  • розв'язання питання про потребу у відпустці за станом здоров’я або звільненні від виконання службових обов’язків;

  • визначення ступеня придатності до військової служби та встановлення причинного зв’язку захворювань (травм, поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, які перебували в полоні.

Перелік не є вичерпним, приведені лише найактуальніші підстави станом на сьогодні.

  читайте також: Призов на Івано-Франківщині: кого насамперед мобілізовуватимуть до війська у вересні

Так, прямі начальники від командира окремої частини, йому рівних та вище мають право направляти підпорядкованих військовослужбовців на медичний огляд ВЛК з метою визначення ступеня придатності до військової служби за рекомендацією лікаря, у разі виявлення у військовослужбовця під час обстеження або лікування захворювань, наслідків травми (поранення, контузії, каліцтва), що можуть обмежувати придатність або зумовлювати непридатність до військової служби.

Командира військової частини направляє на медичне обстеження ВЛК на предмет придатності до військової служби військовослужбовця, який прийняв рішення продовжувати військову службу понад граничний вік.

Начальник військового лікувального закладу на підставі подання начальника лікувального відділення, у якому обстежується або лікується військовослужбовець, у разі виявлення захворювання, наслідків травми (поранення, контузії, каліцтва), які зумовлюють непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, направляють таких військовослужбовців на медичний огляд для встановлення ступеня придатності до військової служби.

За рішенням керівника закладу охорони здоров’я на підставі подання керівника лікувального відділення, в якому обстежується або лікується військовослужбовець після полону, або за направленням прямих начальників від командира військової частини, йому рівних та вище, військовослужбовець, які перебували в місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України, обов’язково направляються на медичний огляд ВЛК з метою визначення ступеня придатності до військової служби та встановлення причинного зв’язку захворювань (травм, поранень, контузій, каліцтв).

Начальник відділення або профільний головний фахівець військового лікувального закладу, у якому військовослужбовець знаходиться на стаціонарному або амбулаторному лікуванні, може направляти на медичний огляд для розв'язання питання про потребу у відпустці за станом здоров’я або звільненні від виконання службових обов’язків.


Місце проходження ВЛК


Військовослужбовці оглядаються ВЛК у закладах охорони здоров’я за територіальним принципом або за місцем:

  • лікування;
  • навчання;
  • перебування у відрядженні;
  • проведення відпустки.

Пакет документів


На військовослужбовців, які направляються на медичний огляд ВЛК у мирний час, подаються:

  • направлення на медичний огляд, підписане начальником штабу (від начальника штабу полку та вище) або начальником кадрового органу (від начальника управління роботи з особовим складом об’єднання та вище) із посиланням на рішення відповідного командира;
  • медична книжка;
  • військовий квиток (посвідчення офіцера);
  • фотокартка 3х4 см без головного убору – при амбулаторному огляді;
  • службова характеристика (не обов’язкова у воєнний час);
  • медична характеристика (не обов’язкова у воєнний час);
  • на осіб, які направляються на огляд з приводу поранень, травм, контузій, каліцтв, одержаних у період проходження ними військової служби, – оригінал або посвідчена копія довідки про обставини одержання травми (поранення, контузії, каліцтва);
  • на військовослужбовців – учасників бойових дій, розмінування об’єктів народного господарства – відповідні посвідчення, витяги із особових справ, інші довідкові матеріали (допускається надання ксерокопій указаних документів, завірених посадовими особами та гербовою печаткою військової частини).

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1400
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

970
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1230 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3658 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33840
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2800

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

331

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

723

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1659

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1038
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

592
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

482
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

858
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1849
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12172
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1464
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1249
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

510
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

214
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

294
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

337
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1228