Абсолютна більшість українців (78%) поділяє думку про те, що всі росіяни відповідальні за агресію проти України.
Найбільше незгодних із таким твердженням проживає у південних областях (30%). Вони вважають російську мову рідною (37%) або використовують її як мову спілкування вдома (32%).
Такими є результати опитування, проведеного на замовлення громадянської мережі «Опора» Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, передає Фіртка.
"Оскільки дослідження не виявило зв’язку між віком респондентів та таким ставленням до росіян, можна стверджувати, що більш прихильна думка до росіян формується під впливом російськомовних джерел інформації, російськомовних спікерів та коментаторів, присутніх в українському медіапросторі", — зазначили дослідники.
Разом з тим, 57% респондентів з-поміж опитаних хочуть бачити покараними усіх, хто мав прямий стосунок до планування, схвалення, організації та скоєння воєнних злочинів.
Окрім того, 95% опитаних громадян очікують від держави, що вона буде добиватися від Росії виплати компенсації за завдані збитки під час війни. Втім, вірять у можливість реального отримання репарацій лише 40% населення.
Нагадаємо, майже половина мешканців західних областей готова терпіти наслідки війни заради перемоги.
Довідково: опитування провели протягом 5-15 червня 2023 року методом face-to-face.
Опитали 2 001 респондента віком від 18 років у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?