Понад половина опитаних українців (53%) готова терпіти наслідки війни зараз заради перемоги у майбутньому. На заході країни таку відповідь дали 49,9% опитаних мешканців.
Якнайшвидшого завершення війни за будь-яких умов бажає менш як третина (30%), проте справді готові піти на хоч якісь поступки заради швидкого закінчення війни лише 8% респондентів.
Такими є результати опитування, проведеного на замовлення громадянської мережі «Опора» Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, передає Фіртка.
Продовження війни заради перемоги є пріоритетом для більшості українців, як з західних і центральних, так і з південних та східних областей країни. Однак серед жителів південного макрорегіону, які проживали там до 24 лютого, частка тих, хто чекає швидкого закінчення війни за будь-яку ціну, трохи вище, ніж по країні — 40%.
Ситуація у регіонах наступна:
«Станом на середину червня 2023 року понад три чверті українців (77%) були цілком упевнені в перемозі України, ще 16% скоріше вірили в перемогу. Таким чином, ситуація з вірою в перемогу лишається практично незмінною з серпня 2022 року.
Високий рівень віри в перемогу пояснюється усвідомленням громадянами високої загрози винищення всього народу в разі воєнної поразки. Частка респондентів, які не вірять у перемогу, достатньо мала, що не дозволяє виявити причини такої зневіри», — зазначили дослідники.
Довідково: опитування провели протягом 5-15 червня 2023 року методом face-to-face.
Опитали 2 001 респондента віком від 18 років у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?