В Україні зросла частка людей, які вважають обмеженням прав і свобод громадян спроби держави здійснювати активніший контроль інформації в інтернет-джерела.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.
Зокрема, сьогодні такої думки дотримуються 49% респондентів, тоді як у липні 2022 року так вважали 30%.
У липні 2022 року більшість українців — 60% — погоджувалися, що для зміцнення захистку від ворога держава повинна активніше контролювати інформацію в інтернет-джерелах.
До лютого 2024 року ситуація істотно змінилася. Наразі більше тих, хто сприймає спроби активніших дій держави щодо інтернет-джерел як обмеження прав і свобод — 49%. Водночас до 44% зменшилася частка тих, хто вважає для зміцнення безпеки варто було б більш активно контролювати інформацію в інтернет-джерелах.
Крім того, серед тих, хто, наприклад, користується Telegram-каналами, 43% погоджуються, що для зміцнення захисту держава має більш активно контролювала інформацію в інтернет-джерелах. Водночас серед тих, хто не користується каналами у Telegram, 46% вважали б такі дії держави як обмеження прав і свобод громадян.
Соціологи пояснюють, що відсутність зв’язку між ставленням до обмежень і використанням Telegram-каналів (і сайтів) пов’язана, скоріш за все, з тим, що вони запитували не про закриття, а про контроль.
Разом з тим, у всіх регіонах думки розділилися і багато як тих, хто підтримує, так і тих, хто не підтримує більш активну діяльність держави.
На заході країни 51% вважають обмеженням прав і свобод громадян спроби держави здійснювати активніший контроль інформації в інтернет-джерела.
Довідково: опитування провели упродовж 17-23 лютого 2024 року методом телефонних інтерв’ю.
Опитали 1 052 респонденти, які проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни