
Під час загальної мобілізації держава насамперед зацікавлена у людях з військовим досвідом, а вже потім — у добровольцях.
Про це в інтерв'ю Hromadske розповів керівник Дарницького територіального центру комплектування Києва, полковник Руслан Тригуб, передає Фіртка.
Відповідаючи на запитання, чому на фронт спершу відправляють не добровольців, а тих, хто не хоче або не готовий служити, він пояснив, що спершу розглядають військово навчений ресурс.
Відтак, передовсім призивають військовозобов'язаних з певним досвідом, адже їх не треба навчати, а потрібно лише нагадати старі знання й навички.
«Йдеться про людей, які служили в армії. Їх навчали, держава на них витрачала кошти, коли вони служили на строковій військовій службі (або в поліції чи у Службі безпеки).
Їх не треба перенавчати — треба тільки нагадати те, що вони знають.
Є й люди, які не служили в армії, але бажають захищати державу.
Проте, якщо є вимоги призивати навчений ресурс: людей, які вчилися на танкістів, артилеристів, стрілків, гранатометників, — то ми викликаємо насамперед саме їх», — зазначив полковник.
Зауважимо, що в Україні на сьогоднішній день немає проблем із мобілізацією. Практично всі необхідні позиції заповнені, йде набір за певними спеціальностями. Про це раніше заявив міністр оборони Олексій Резніков.
«Проблем із мобілізацією немає. Я постійно комунікую з Генштабом та головнокомандувачем ЗСУ.
У нас, за великим рахунком, заповнені всі необхідні позиції. Якщо сьогодні відбувається мобілізація, це за певними спеціальностями.
Наприклад, є програма підготовки наших воїнів у Великій Британії.
Для таких відряджень та підготовки можуть шукати додаткових фахівців, бажано зі знанням англійської мови», — уточнив Резніков.
Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом.
Необхідну кількість мобілізованих сьогодні визначає Генеральний штаб Збройних Сил України, який відповідно формує черговість призову.
Відповідно до норм українського законодавства, мобілізація відбувається у чотири хвилі:
- перша — це оперативний резерв. Зокрема, колишні військовослужбовці віком до сорока років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії (ветерани Антитерористичної операції на сході України чи бійці Операції об'єднаних сил);
- друга — колишні військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом;
- третя — мобілізаційний резерв. Зокрема, військовозобов’язані, які закінчили військові кафедри закладів вищої освіти як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній;
- четверта — громадський резерв. Зокрема, інші громадяни, які не мають обмежень за віком чи станом здоров’я щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування Збройних сил України та інших військових формувань.
Проте, виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.
До слова, Уряд послабив обмеження для перетину державного кордону для військовозобов’язаних чоловіків, а також змінив терміни їхнього перебування за межами України.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: