«Ніде так щиро не моляться як в полоні, в'язниці та на війні». Один день із життя капелана 102 бригади з Івано-Франківщини (ВІДЕО)

"Військові чистіші, ніж в миру, і правдивіші", — так каже про службу військовий капелан 102 бригади територіальної оборони Івано-Франківщини отець Михайло.

Як пише Суспільне, він несе службу для бійців та мирних жителів на прифронтовій території, а також на бойових позиціях, передає Фіртка.

Про один день зі свого життя, потребу капеланів та об'єднання церков на фронті, він розповів у відео на Facebook-сторінці військового формування.

Там, де служить отець Михайло, щонеділі храм відвідують як військові, так і місцеві жителі. Також капелан їздить на позиції до бійців.

"Найцікавіша служба для священника — на фронті, бо ніде так щиро не моляться як в полоні, в'язниці й на війні.

Якщо хтось каже, що не може об'єднати церкви, хай приїде на фронт і побачить: тут всі об'єднані — юдеї, язичники, мусульмани, бо Бог — один. Всі стоять в одному окопі й моляться", — розповідає священнослужитель.

Найважче — на бойових позиціях, говорить капелан, тому намагається туди поїхати та підтримати воїнів. Автівки часто ламаються, проте їх ремонтують, щоб продовжувати службу.

"Я хоч сам — греко-католик, але не ділю людей на греко-католиків, православних, на мусульман чи буддистів. Здебільшого в нас тут християни. Паства — просто прекрасна.

Якщо на мирній території просять щось у Бога, то на фронті вміють дякувати за те, що прожив день, повернувся із бойового завдання", — каже отець Михайло

У неділю капелан відвідав бойові позиції, щоб воїни відчули святковий день. Священнослужитель також уділив бійцям миропомазання.

"Якщо хто каже, що не створений для війська, то хай чекає таких руйнувань в себе вдома, — говорить отець. — Хоча взагалі людина не створена для війни, але як існує Бог, так і диявол, який не дає спокійно жити.

Релігія — це і є війна з дияволом, а ми зараз ліквідовуємо диявола з нашої землі".

На одній з позицій, які відвідав отець Михайло, був ворожий безпілотник, і довелося чекати, поки він зникне. Священник розповідає, що у кожному батальйоні є капелан, і важливо, щоб він не сидів у штабі, а їздив до воїнів на позиції, в окопи.

"Тут — інше бачення світу, тут по-іншому сприймається один і той самий гріх. Тут люди чистіші, як в миру, і правдивіші.

Їм тут нічого таїти, втрачати. Тут відчуваєш себе потрібним. Кожен вояк — частинка Бога. Вони реально тримають небо над цілою землею", — розповідає отець Михайло.

Свою священницьку практику капелан розпочав у квітні 1997 року у Чернігові.

"Де було найбільше засилля Московського патріархату, я там був. Тому що без боротьби не цікаво. Бо життя — це і є боротьба", — каже священник.

У 2014, коли сформували "Добровольчий український корпус", одразу з Майдану отець Михайло вирушив на фронт.

Капелан каже: у мирному житті задумувався, коли приїде додому, знову займеться господарством, триматиме худібку, робитиме альтанки. Але, каже, наразі жодну відпустку не може добути до кінця, бо відчуває провину і хоче повернутися до воїнів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2143
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19071
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1700
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1184
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2237
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3820

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1946

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

659

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1281

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1436
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

347
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

864
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24371
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

596
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

591
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

727
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1622
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7995
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

404
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

751
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2016 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

714