Мобілізація на Прикарпатті: хто потрібен на фронті насамперед

Завдання з мобілізації на Прикарпатті виконуються на 100%.

Кого на фронті потрібно найбільше та хто зголошується воювати, Суспільному розповіла начальниця пресслужби Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки Юлія Гамма, передає Фіртка.

За її словами, мобілізація в області відбувається за планом.

«Суттєвих проблемних питань, які могли б негативно впливати на процес, у нас немає. Зберігається тенденція до того, що повертаються чоловіки з-за кордону, які там перебували на заробітках або проживали.

Ці люди дедалі частіше виявляють бажання приєднатися до Збройних сил України. Якщо їхні навички, здібності, освіта та досвід роботи сприяють проходженню відбору на службу, вони можуть бути прийняті на ту чи іншу посаду в ЗСУ», — говорить Юлія Гамма.

Начальниця пресслужби Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки каже, що плану щодо мобілізації в області немає. Якщо постає певне завдання, то його виконують на 100%, як і в усіх областях України.

Надавати точні цифри мобілізованих на Івано-Франківщині з 24 лютого Юлія Гамма відмовилася, посилаючись на заборону від Міноборони. Втім додала:

«Кількість тимчасово переміщених людей з інших регіонів, які переїхали після повномасштабного вторгнення РФ в Україну і стали тут на облік, суттєва».

Щоправда, не завжди люди, які переїжджають, одразу стають на військовий облік.

Військовозобов’язані, які змінили місце проживання, зобов'язані впродовж сімох днів стати на військовий облік у відповідному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, каже начальниця пресслужби Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки.

«Ми закликаємо внутрішньо переміщених людей ставати на облік, тому що без цього вони не зможуть отримати необхідні документи для оформлення передбаченої для них соціальної допомоги або працевлаштуватися.

Навіть, якщо вони непридатні до військової служби. Звичайно, є різні фактори, тому ми надаємо консультації.

Пояснюємо алгоритм дій, як і де стати на облік», — розповідає Юлія Гамма.

За її словами, на фронті необхідні артилеристи. Однак, каже, на цю посаду можуть претендувати досвідчені бійці.

«Потрібно, щоб людина була навчена. Цьому сприяє технічна освіта і досвід.

Насамперед ми комплектуємо підрозділи тими, хто вже раніше проходив строкову службу або військову службу за контрактом», — пояснює Юлія Гамма.

Крім артилеристів, потрібні командири бойових машин, а також розвідники й звичайні водії-механіки.

«У бойових підрозділах нашої області, які зараз беруть участь у бойових діях на сході та півдні країни, найбільш поширені посади стрільця, гранатометника та помічника гранатометника.

Медична спеціальність — не менш важлива. Варто зауважити, що комплектування медиками відбулося ще у період з кінця лютого — початку березня.

Багато жінок, які мають відповідну освіту, теж добровільно зголошувалися», —  зазначає Юлія Гамма.

Зазначимо, що 15 серпня Верховна рада України підтримала продовження воєнного стану в Україні на 90 днів, а також продовжила термін строку проведення загальної мобілізації. Триватиме цей період щонайменше до 21 листопада.

«Людина, яка отримує повістку, не поїде воювати наступного дня. Вручення повісток зумовлене веденням обліку актуальних даних чоловіків, які підлягають мобілізації.

Щоб ця система була налагоджена, потрібно, щоб усі з’являлися у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки та надавали інформацію про заміну документів, проходження медогляду чи зміну місця проживання.

Тому й відбувається вручення повісток», — говорить речниця Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки.

З її слів, вручення повісток на блокпостах, вулицях та у громадських закладах не суперечить законодавству України.

Законодавчо регулюються тільки люди, які повинні вручати повістки — це працівники або військовослужбовці центрів комплектування та соціальної підтримки.

«Конкретне місце, де їх можуть вручати, законодавством не визначене, тому, звичайно, роздаємо також і на блокпостах, оскільки це — такий оптимальний спосіб.

Щоб не трапилося якихось конфліктів чи порушень з обох сторін, це відбувається під наглядом поліцейських», — каже Юлія Гамма.

Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом.

Крім цього, виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.

До слова, у ЗСУ пояснили, чому масово роздають повістки у громадських місцях. Так, за словами начальника управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Романа Горбачавручати повістки за домашніми адресами військовозобов’язаних не ефективно просто через те, що люди можуть не відчиняти двері.

Зауважимо, що Уряд послабив обмеження для перетину державного кордону для військовозобов’язаних чоловіків, а також змінив терміни їхнього перебування за межами України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

625
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

724
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1163
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1021
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1422
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2938

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

896

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

948

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1847

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1855
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

579
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

617
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18532
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7639
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3810
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1223
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10932
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

604
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

515
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

683
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

597