Міст, свобода, кримінал. Хто "прикишенить" штири сотні лям?

Ціна росте худчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

Не той, не туди, не за стільки, не вчасно… Треба доплатити!

Море питань постає, легко копнУвши документи. Новий міст на Пасічну в Івано-Франківську. Виявляється – ми могли мати: більший міст, за менші гроші, вчасно. Або валізу грошей компенсації + нового підрядника. Чому так не сталося? #МіськоВКомі? Увага: документ.

Тобто: коли виявили, що будують зовсім не той міст (не бетонний, а залізний, не 4-, а 2-полосний) та ще й невчасно – мали б застосувати санкції, вірно?.. Чому ж замість отримати грошенят – місто додає собі боргів?

Пам'ятаєте: той "загін" – "загнув" неприродно низьку ціну. Та коли почались розмови про здорожчання – мерцьо назвав журналістів – брехунами. Підрядник запевняв, що готовий будувати "в нуль", аби лиш закріпитись у регіоні. То хай будують, нє? Якої с...вободи мРада затверджує ціну в 212 млн? Не годен підр-ядник – припини таку "псівпрацю". Руки зв'язані? Читаєм:

Тобто: щойно Замовник помітив:

  • здорожчання,
  • порушення термінів згідно календарного плану, або –
  • суттєве відхилення від проектних рішень (2 смуги замість чотирьох – суттєво?)

- договір мали розірвати. Вимагати компенсацію та запросити іншого (більш відповідального) підрядника. Але цього чомусь не зробили.

Комусь це вигідно? Нам з тобою? Та навряд. Витративши гроші, у мЕрця аргументовано скажуть: ремонт доріг, новий садочок і сніданки для школярів фінансувати – нізвідки. Тоді хто зацікавлений у такому зростанні ціни моста? Ринок, економіка, інфляція – посипляться доводи мерцьоботів.

А може справа – в підряднику?.. Ви ж читали: фірму пов'язують із певним ексрегіоналом. Що може єднати націонал-патріотичну (дружню до неонацистів?) партію – з показово-люстрованою?!? "Амбарна книга"? Виглядає: не лише… Повідомлення про "співпрацю" політсил – з'являються дедалі частіше. То хтось у списку партії; то чийсь день народження гучно відзначає відомий спонсор "патріотів"… Хоча чесний екс-кандидат в президенти – стверджує: "це не правда" (наче згаданий бізнесмен зовсім не фінансує партію). В той час, як сам меценат каже, що забезпечив 90% того, що фінансувала "Свобода" – своїм коштом. …Хіба, може, – не зовсім своїм: хтось дав йому 48 зелених лимонів. …Але сам партієць це заперечує… Чисте цудо з тою сбабодаю! Може звідси – походження #бардакаІФМВК

Та повернімось до паперів. Згідно з договором – міст мав бути готовийВЖЕ (у серпні 2019).

І за порушення термінів виконання – дуууже суттєві штрафи. За цим ніхто не пильнує? Місту не потрібні додаткові надходження в бюджет? Йдеться ж про суттєву циферку: контракт – кілька сотень мільйонів. Може від цієї "мегавигідної" співпраці неможливо відмовитись? Дивимось:

То я знову питаю: кому це вигідно?!?

Пригадую цікаву аргументацію певного "сорАтника" того... ГОЛОВИ: "в міському бюджеті нема такої статті витрат, як "на хабарі", а в приватної структури…". Якщо написане МД застосувати до цієї ситуації – мені б воно звучало: місто не зможе "подякувати", а от приватна структура… (Як гадаєте: можна так достосувати цю репліку?)

Бюджетні кошти можуть залишатись на рахунку без жодної користі. Та якщо додатково витратити пару десятків-сотень "лимонів" – можна(?) {чисто гіпотетично} розглядати перспективу "скляночки лимонаду" для когось?.. Що вигідніше? Особливо – враховуючи, що на премії, зряплати чинOFFників – такі перевитрати аж ніяк не впливають.

Законно це? Знов дивимось угоду.

Все вірно: декларуй що хоч. А згодом про усе домовляться приватно. Роботи – "переглянути", ціну – "динам" хоч кількакратно… Невже ці тендери – лише публічне showсь?..

Міркую: якщо "чужа" фірма виставила нижчу ціну? Мусить в неї вкластись (сказали – робіть, правда, громадо?). А коли замовник – "свій"? Тоді додатковими угодами можна вільно динамити ціну "за взаємною згодою". Вигідно? Головне – законно (цього разу – без лапок, на жаль).

Хоч вчетверо ту ціну збільш... А потім – вимагати допомоги. Так, наче в місті - лиш копита й роги. І Президента хаяти гучніш. Та як він може не допомогти? Ей, чуєш, ти!.. Рука москви, агент кремля, маріонетка… (чи не оце - раніш - активно ширилося в місті безпідставно-безпредменто?). Більш того: наші "патріоти" – демонстративно пішли в п опозицію до ось цього (перегляньте!) Президента. Питання: інтереси якої держави вони обстоюють?..

Особливо, якщо підтвердиться інформація, що за найбільшим забудовником Ів.-Франківська стоїть відомий кум Put-In'а – питань до свобідного мера стане ще більше.

Обі©цяли-₴робимо

Взяти, приміром, АТП-2222 на вул. С.Бандери. В місті справді бракує житла? :) Чом тоді порожньо простоюють квадратні кілометри новобудов?…

А от кількість комунального транспорту – суттєво зростає! Невже дійсно нема потреби в другому депо? Зауважте: територія АТП – відповідно обладнана й знаходиться впритул до тролейбусної лінії. Останнє – ключовий аргумент в світлі майбутнього закриття на ремонт пасічнянського моста. Тролейбус – як відомо – не птах. Тож більша частина з них могла б знайти "гніздо" – саме тут. Наголошую: територія містиЛА всю необхідну інфраструктуру для обслуговування комунального транспорту (включаючи майстерні, інвентар, підйоми, паркінг)! Питання: рішення знищити такий об'єкт на догоду будОбізнесу – державницьке, далекоглядне, патріотичне? Стоїть за ним турбота про розвиток міста… чи радше – прагнення чиєїсь приватної вигоди? Гадаю, відповіді це слід вимагати від Прокуратури…

Хто ж тут "агент Кремля" – виборює наше "Право на правду" Дмитро Гнап. Власне за цю пильність – не люблять журналістів тоті "патріоти". І мова не лише про якогось там Павла. Прямих погроз від сводобівців удостоївся навіть відомий Дмитро Гордон. Хто ж тоді – наші?

І як правильно називати тих, хто обстоює інтереси ділової людини, що вільно веде бізнес в окупованому Криму? І укладають – дуже вигідні угоди!

О! До речі, знаєте що це?

Це – базова пропозиція переможця в тендері на ProZORRO. Виходить: виторгувана від базової – ціна в 120 "лимонів" (не-зелених!) – включає ВСІ(!) роботи (II і III черга)?! Звідки тоді береться майже 500 мільйонів? Кому-ЦЕ-вигідно?

Як думаєте: знає про це ДАСУ, НАБУ, ДБР, Генеральна, Антикорупційна (САП) чи Прокуратура області?.. Про це поговоримо згодом (дасть Бог жити).

PS:

  • Про персональну картку франківця – уродженця Бобровиці – читали? Контролюючі органи вже наче щось шукають. (Йдеться про державні кошти на приватний та партійний піар…)
  • А щодо агітації: проявляється ряд посадовців, котрі – як виглядає – покривають дійства. Нарешті почали надходити цікаві документи. Не минуло і півроку… Ой, ні – минуло :(

Тож чекайте свіжих публікацій… ;)


21.08.2019 Павло Теличко 34625 1
Коментарі (1)

P 2019.11.29, 23:38
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

602
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

2186
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

1659
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1595
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1587
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1847

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1218

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1295

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

2139

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

2152
11.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18749
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

519
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

907
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

357
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

9670
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

704
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7869
10.12.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

29121 1
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

303
08.12.2024

Нагадаємо, Зеленський підписав указ про введення санкцій проти проросійської влади Грузії, зокрема мільярдера експрем'єра Бідзіни Іванішвілі і його поплічників. Загалом санкції ввели проти 19 осіб.  

318
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2977