За Новою логікою «Голос Америки» в епоху Тік-Току є анахронізмом та зайвою тратою ресурсів?

Читаю статті політологів, філософів та «знавців усього», які чесно і самовіддано нирнули у мутні води Темного Просвітництва Кертіса Ярвіна та намагаються знайти чи то ідеологічні джерела, чи то підводні гейзери Х-маніфестацій мільярдерів з Силіконової долини.
Чую про «хаос», про «відсутність логіки», про «еклектику» та інші поняття, що ними культурні освічені люди звикли позначати відсутність розуміння.
Тут варто згадати, що більшість наших (і не наших) експертів з аналітиками вийшли з світоглядної школи Постмодерну. Де їх вчили практикам розуміння учні учнів Дельоза і Деріди. Вчили так: «Якщо ви хочете зрозуміти слона, відкрийте природничу енциклопедію і вивчить енциклопедичні статті про цих тварин, про їхнє походження, про спосіб життя та стадну поведінку. Зважайте на велику різноманітність слонів, на природне середовище, де слони мешкають. Випишіть собі цитати про слонів з античних джерел та класичних праць відомих слонознавців. І вам все стане ясно».
Звісно, що умоглядні випускники цієї умоглядної школи ніколи не досягали ЯСНОСТІ у пізнанні слонів. Та й не могли досягнути. Тому, що цитати з класичних праць ніколи нікому не давали нічого, окрім ілюзії володіння чимось туманним під назвою «сукупність знань, накопичених людством». І тепер ми, вчергове, спостерігаємо за тим, що не варто ставити знак рівняння між ясністю та цією «сукупністю». Якщо в «сукупності» не проглядається рекомендованого (дозволеного) шаблону, випускникові «школи Постмодерну» залишається либонь бурмотіти про хаос та відсутність логіки.
В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що. Марно шукати ідеології там, де ідеологій немає. Але ж ми вже для чогось виписали усі цитати античних авторів про слонів. То що, оце все було дарма?
Виглядає так, що дарма.
Бо досягнути ясності в слонознавстві можна лише шляхом заглиблення в слонореальність. «Як саме?» - запитають читачі. Я міг би, звісно, пожартувати, що заглиблення можливе через колективне куріння разом з слонами сушеної червоної трави, що росте на схилах Кіліманджаро, але ж тут не до жартів. Таїна Гіпермодерну великою є, бо є таїною Темряви, що оперлася на Вічне Повернення.
Зрозумілим буде наступне: нині мова йде не про світогляд, а про те, що можна назвати «делегованою реальністю» - ДР. Коли персональна ДР конкретної особи вступає у взаємодію з базовою реальністю (БР), то це не конфлікт ідеологій і не конфлікт світоглядних позицій, а, власне, конфлікт реальностей, таких собі повноцінних особистих «матриць», сформованих як неконфліктні-в-собі світи. Люди типу Ілона Маска перебувають у своїй ДР та через підвладні їм інструменти делегують іншим не систему поглядів і не систему переконань, а цілісну реальність, яку не треба сповідувати чи розділяти з кимось, бо в ній можна просто жити. Вона готова для споживання і комфортна, бо не вимагає зусиль для додаткового облаштування.
В цій реальності є Нова логіка, яка бореться з віджилою Старою логікою. Згідно Нової логіки не потрібно витрачати мільярди на систему SLS-«Оріон», якщо ось-ось з'явиться та почне працювати на порядок дешевша та на два порядки універсальніша система «Старшип». За Новою логікою «Голос Америки» вже давно віджив своє і його існування в епоху Тік-Току є анахронізмом та зайвою тратою ресурсів. За Новою логікою державна бюрократія в епоху ШІ втрачає 80% функціоналу, а стара марксистська формула «політика є концентрованою економікою» перетворюється на формулу «бізнес цифрової ери не потребує послуг професійних політиків».
Нова логіка є логікою суперуспішних дилетантів, які досягли свого суперуспіху у дистильованих умовах зрілої меритократії. Ці дилетанти впевнені, що переваги Нової логіки настільки очевидні, що не лише виборці у штаті Техас, але й Сі з Пу готові прийняти Євангеліє від Тіля й увірувати. Тобто прийняти делеговану ними реальність як свою.
Чому вони в тому впевнені? Відповідь проста: бо вони сло… тобто дилетанти.


16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2522
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1606 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3674
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5455
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1699
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2098

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

195

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

205

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

415

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

898
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

491
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

783
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2479 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

522
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

889
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4931
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

749
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

669
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

603
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

413
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

742
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

903 2