Більшість українців – 57% – вважають, що найбільш важливим фактором успіху є належна підтримка Заходу зброєю, фінансами, санкціями.
На заході країни таку думку підтримують 59% респондентів.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.
Далі за важливістю йдуть вища ефективність і прозорість діяльності влади України (33%), відсутність конфлікту між політичним керівництвом та військовим командування (32%) і співпраця між владою та громадянським суспільством (26%).
Близько 16-21% респондентів вважають, що Україні має допомогти співпраця влади та опозиції та створення широкої коаліції патріотичних сил, зменшення підтримки Росії її союзниками та вища ефективність українського військового командування.
Лише 8% вірять, що Україні зможе допомогти російська опозиція через розхитування ситуації в Росії.
Водночас також лише 7% українців готові делегувати військово-політичному керівництву надзвичайні повноваження і можливість порушувати закони для швидкого ухвалення необхідних рішень.
У всіх регіонах більшість респондентів насамперед говорять про належну підтримку з боку Заходу. Водночас у всіх регіонах на умовному другому місці – вища ефективність і прозорість влади та збереження суспільної злагоди (особливо – між військовим командування і політичним керівництвом).
Довідково: опитування провели впродовж 17-23 лютого 2024 року.
Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 1 052 респонденти, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни