"Мені випала честь жити у цей час і боронити країну". Історія бійця "Карпатської Січі" Святослава Кондрата (ВІДЕО)

"Я завжди йду за справедливістю", — так про себе каже воїн добровольчого підрозділу "Карпатська Січ" Святослав Кондрат. Навчаючись в Івано-Франківську, у 17 років він став одним із засновників патріотичної організації "Карпатська Січ".

Наприкінці 2016 брав участь в АТО на Донеччині. Повномасштабне вторгнення 2022 застало Святослава у Польщі, звідки він поспіхом повернувся з друзями, щоб захищати Україну.

Воїн зізнається Суспільному: найважче на війні змиритися з втратами побратимів та цивільних, але воюватиме, доки матиме сили, передає Фіртка.


"Ультрас" і війна


"Про представників "ультрас" є багато стереотипів, що це — такі хулігани, але вони одними з перших у 2014 році стали на захист країни, — каже Святослав. — Я раніше часто приходив на стадіон вболівати.

Бо якщо ти не будеш підтримувати свою команду, відповідно, ти не будеш підтримувати своє місто. Коли у мене буде син, дасть Бог, то першим ділом я спочатку його відведу на сектор, і він буде тут з хлопцями кричати, тішитися.

Я й зараз не відмовився б забрати всіх своїх хлопців з передової й подивитися футбольний матч".

Під час відпустки з фронту Святославу таки вдалося раз зібрати побратимів та під Києвом потрапити на футбольний матч. Адже такі вчинки, каже, наче повертають до мирного життя.


"Хто з Мальти, хто з Польщі повертався воювати"


Коли почалася велика війна, Святослав був у Польщі та одразу з чотирма друзями вирушив на кордон. З його слів, у всіх був піднесений настрій та бажання боронити державу від російських окупантів.

"Настрій був такий піднесений, телефонували друзі з Мальти, з інших країн, що повертаються в Україну воювати.

Ми тоді з чотирма побратимами рушили на кордон. Але пригадуєте, який тоді був ажіотаж, люди виїжджали, а нам важко було доїхати в Україну. І нам довелося йти 20 км пішки. Такий перший марш-кидок був з-за кордону на війну.

Ми тоді йшли, і дуже багато комічних ситуацій траплялося. Там чоловіки нас питали: що, вас не пустили, завернули? Ні, кажемо, точно сказали на війну йти, — пригадує Святослав і додає. — В той момент ми хотіли вже і зараз ставати на оборону держави".


Київщина... Гостомель... І перші втрати


Святослав є провідником патріотичної організації "Карпатська Січ", яка займається націоналістичним, культурно-просвітницьким та військовим вихованням молоді. Ще у студентські часи він разом з побратимами воював в АТО. А у 2022 році підрозділ "Карпатська Січ" увійшов до складу 206 батальйону територіальної оборони.

Спочатку обороняли Київщину, зокрема трасу на Гостомель. Там підрозділ зазнав перших втрат — у стрілковому бою 6 березня 2022 року загинув Кирило Бабенцов на позивний Кобра.

"Важко, коли ти розумієш, що тіло твого друга, побратима лежить просто неба. Незрозуміло, що там робиться. Ми ще дуже переживали, чи воно не заміноване, тобто, щоб ми його могли забрати таким, яким він був.

Але згодом таки забрали та змогли поховати. Один друг загинув, другий друг загинув. І ти такий вже думаєш: ого, це — війна така. Не був готовим до того, що так швидко розвиватимуться такі події", — розповідає Святослав Кондрат.


"Після Бучі... я воюватиму, доки зможу"


Згодом бійців скерували в Бучу, начебто там ще були російські війська. На той момент, пригадує Святослав, окупанти відходили. Те, що він побачив після деокупації, найбільше вразило його за весь час на фронті.

"Те, що побачив у Бучі, це, напевно, від моменту повномасштабного вторгнення найстрашніше є.

Коли гинуть військові — це одне, вони свідомо йдуть на фронт. Але коли ти бачиш десятки мертвих цивільних, які не заслужили цього, — багато малих дітей, багато людей старшого віку, просто розстріляних у машинах.

Дівчата голі були прив’язані до стовпів по дорозі. Я зрозумів ще в той період часу, що я воюватиму доти, доки зможу", — каже військовослужбовець.


Воював на чотирьох напрямках фронту


Від початку великої війни Святослав Кондрат воював на чотирьох напрямках фронту: захищав Київщину, Херсонщину, Харківщину та Донеччину. Наразі він є командиром відділення управління мінометної батареї підрозділу "Карпатська Січ".

"На Херсонському напрямку попрацювали плідно — жодного разу не відступали з позицій, тільки рухалися вперед. Воювали всі гідно. Пів року там були. Нас вивели приблизно за п'ять днів до заходу в Херсон.

Але все бойове виснаження ми взяли на себе. Саме на Херсонщині я й отримав поранення. Я до того мав контузію, але ця була серйозна, бо відчував, як ліва півкуля мозку рухається.

Дивом залишився живий, бо рацію розтрощило, до ранку мене не могли евакуювати", — розповідає воїн.

Проте у госпіталі хлопець теж не планував залишатися і прагнув якомога швидше повернутися у стрій.


Бахмут  Перша світова війна


Дії на Бахмутському напрямку боєць порівнює з тактикою Першої світової війни

"Батальйон поніс дуже й дуже великі втрати, але, як сказав командир: "Я не знаю, що на це сказати, але встидно нам не буде точно". Бахмутський напрямок — там тактика Першої світової війни.

Як показують в новинах про втрати ворогів — вони дійсно шалені, але це їх не зупиняє. Там трупами встелена земля", — каже Святослав.


"За незалежність платиться кров'ю"


"Нікому незалежність не давалася задарма, — роздумує Святослав. — За незалежність платиться кров'ю. Тому що незалежність — це свобода. А свободу потрібно завжди здобувати".

Про побудову незалежної країни, каже, цікавився ще зі шкільних років. Тоді читав багато книг про ідеологію політичного напрямку — націоналізм.


"У 17 років я розумів, чому я тут"


"Вже у 17 років у мене був сформований світогляд: я розумів, чому я тут і що маю робити. У 2016 році ми з однодумцями заснували "Карпатську Січ", бо розуміли важливість патріотичного виховання.

Ми не кажемо: "Всі чоловіки йдіть на фронт". Можна допомагати в тилу або працювати у штабі. Але вміти захищати свою Батьківщину, якщо буде така необхідність, потрібно. Тому організовували лекції та вишколи для людей різного віку.

Ми створили проєкт "Стилет і стило" для розвитку творчої молоді, так само заснували туристичний клуб "Едельвейс" та безоплатно водили людей в гори. "Донор-ІФ" — також одна з наших ініціатив", — каже воїн.

Надалі Святослав Кондрат прагне побачити, як після перемоги Україна зможе стати самостійною державою, із сильною армією та без зовнішніх помічників. А свою розповідь Святослав завершує словами: 

"Мені випала честь жити у цей час і боронити країну".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2143
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19071
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1700
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1184
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2237
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3820

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1946

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

659

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1281

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1436
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

347
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

865
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24371
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

596
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

591
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

727
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1622
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7995
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

405
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

751
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2016 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

714