
Більшість українців твердо переконані у тому, що між Україною та росією більше не може бути жодних відкритих кордонів.
Про це свідчать дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, передає Фіртка.
Частка таких громадян сягнула у липні показника у 79%, тоді як до війни вона становила всього 44%.
Так, зберігати дружні стосунки, а на додачу відкриті кордони разом з «безвізом» та без митниць висловили бажання 11%. Між тим до російського вторгнення їхня частка становила аж 48%.
Поменшало й тих громадян, які підтримують об’єднання двох країн — з 5% до 1%.
У всіх регіонах переважна більшість (від 86% на Заході до 70% на Сході) вважають, що між Україною і росією мають бути закриті кордони з візами та митницями.
Як свідчать результати опитування, у регіональному вимірі охочих жити з кордонами та митницями між країни стало більше навіть у східній та південній частинах України, тоді як до війни вони прагнули «дружби» з російською федерацією.
Зокрема, якщо ще в середині лютого на Сході тільки 23% бачили майбутнє з «сусідкою» з закритими кордонами, то в липні цей показник виріс до 70%. Разючі зміни відбулись і на Півдні — з 35% до 77%.
Прибічників ідеї об’єднати Україну з росією також стало менше: на Сході їхня частка скоротилась з 11% до 3%, а на півдні з 8% до 0.
У вимірі лінгвоетнічних категорій українського населення найбільша підтримка «дружби» з росією зафіксована серед російськомовних росіян.
Серед них, 35% опитаних обирають співіснування без кордонів та митниць, 52% — виступають за протилежне. Найменше товаришувати з росіянами бажають українськомовні українці – 7% проти 83%, які підтримують кордону та митниці.
«З 2014 року ідея «об’єднання» остаточно маргіналізувалася і трималася на рівні 5-6%.
Натомість більш упевненої ваги набула ідея «закритих» кордонів, яка, втім мала 40-45% підтримки до лютого 2022 року і переважала лише на Заході.
У той час, як на Півдні і Сході продовжувала переважати думка про те, що держави мають бути «дружніми» без віз і митниць. Загалом по Україні таких було 45-50%.
Можливо, також, що справа не в «дружніх» стосунках, а в тому, що багато українців мають родичів в росії і хотіли б залишити потенційну можливість з ними бачитися без перешкод у вигляді віз та митниць», — зазначив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.
Довідково: опитування провели впродовж 6-20 липня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Опитали 2 000 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
До вибірки не входять жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили серед громадян, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Понад 40% мешканців західних областей готові особисто долучитись до відбудови інфраструктури України