За два роки значно зросла кількість вступників чоловіків на різні рівні отримання вищої освіти.
Відстрочкою для освіти військовозобов'язані зловживають з початку повномасштабної російської агресії.
Втім, наприкінці грудня 2023 року Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт №10378 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби», пише Фіртка.
У разі прийняття законопроєкту, мобілізація буде посилена. Зокрема, влада хоче аби відстрочку мали, лише ті студенти училищ, коледжів та університетів денної або дуальної форми навчання, які навчаються на вищому рівні, ніж раніше, та за однією спеціальністю.
Тобто, друга освіта чи повторний вступ на ступінь, який вже здобували, а також навчання на заочній чи дистанційній формі не передбачатимуть відстрочки від мобілізації.
Аспіранти матимуть право на відстрочку, якщо навчаються за денною або дуальною формами, а викладачі – якщо працюють на повну ставку.
Студенти, які мали право на відстрочку й втратили його, мають право завершити навчання до кінця навчального року з дня набрання чинності цим законом.
Зазначимо, наразі над законопроєктом працюють парламентарі, тому нові правила мобілізації поки не діють.
читайте також: «Оновлюй дані в ТЦК»: як військовозобов'язаних заохочують приходити у військкомати, переборовши власні страхи
Мобілізація в Україні
Мобілізація розпочалася 24 лютого 2022 року і триватиме до закінчення воєнного стану. Жодних хвиль мобілізації немає, а потреби у мобілізації та її посилення залежать від розвитку ситуації на фронті.
У більшості випадків громадян сьогодні викликають до територіальних центрів комплектування з метою уточнення військово-облікових даних.
Разом з тим, передусім мобілізують тих, хто вже має досвід участі в бойових діях та тих, хто може працювати з новими зразками озброєння, які надані західними партнерами. Надалі також можуть бути призвані й інші громадяни, необхідні для певних військових спеціальностей.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни