Мобілізація в Україні розпочалася 24 лютого 2022 року і постійно триває. Жодних хвиль мобілізації немає.
Передусім мобілізують тих, хто вже має досвід участі в бойових діях та тих, хто може працювати з новими зразками озброєння, які надані західними партнерами
Про це розповів начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України, полковник Роман Горбач, передає Фіртка.
«У більшості випадків громадян сьогодні викликають до територіальних центрів комплектування з метою уточнення військово-облікових даних.
Рішення про мобілізацію громадянина приймають лише після висновку медичної комісії про придатність до військової служби», — пояснив Горбач.
За його словами, особовий склад, який раніше не проходив служби, призивають до навчальних центрів, де відбувається навчання за визначеними спеціальностями. Після чого військовослужбовці прибувають до військових частин на конкретні посади.
читайте також: Мобілізація транспорту для потреб ЗСУ: у кого можуть вилучити та чи передбачена компенсація
Громадяни, яких мобілізують з досвідом військової служби й нетривалою перервою у проходженні служби, можуть відправляти одразу до бойових військових частин, уточнює полковник.
«Нам сьогодні потрібні фахівці, як на нові зразки озброєння, надані партнерами, так і для поповнення втрат.
У першу чергу мобілізують особовий склад за визначеними обліково-військовими спеціальностями.
Сьогоднішній етап є вирішальним для нас і наших нащадків. Захистити нашу державу від агресора — обов’язок кожного», — зазначив військовий.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці