Як Івано-Франківську робити більше: релокація бізнесу та важливі питання зміни ринку праці

У середу, 19 квітня, відбулась дискусія “Теплого Міста” на тему: “Як Івано-Франківську робити більше? Інтеграція ВПО, релокація бізнесу та початок відбудови”.

Так, спікери обговорили важливі питання зміни ринку праці, інтеграції ВПО та релокації бізнесів, передає Фіртка.

Керівниця медіагрупи “Накипіло” Олена Лептуга, поділилась досвідом переїзду та релокації інституції з Харкова та пояснила, чому саме обрали Івано-Франківськ.

“Коли біля кордону збиралась техніка та відчувалося нагнітання ситуації, ми почали планувати що робити, якщо? Хоч ми в це і не вірили, але почали розробляти план, якщо буде евакуація і як діяти для власної безпеки, як вберегти техніку і т.д. Ми прописали кілька маршрутів, куди ми могли б переїхати, щоб продовжувати працювати.

Оскільки у нас конвергентне медіа, де є освітній центр, є радіо, пресцентр і є редакція, то у Франківськ ми перевезли офіс, який був у Харкові. Це дозволило провести кілька подій офлайн, що є взагалі зараз розкішшю, ми зрозуміли наскільки ми скучили за живим спілкуванням.

Частина команди залишається в Харкові, але приїжджає трохи відновитися, а Івано-Франківськ став місцем, яке може відновлювати”.

Засновник рекрутингової компанії “SELECT” Віктор Сорока, розказав про роботу з підприємницьким ринком, як бізнес переживає цю ситуацію. Що відбувається з ринком праці в Україні та Івано-Франківську зокрема.

“Остання статистика по Україні – ми вийшли на 75% довоєнного рівня вакансій, а на заході країни показник навіть вищий. Я думаю, що скоро ми стикнемось з іншою проблемою, коли компанії не будуть мати, де знаходити потрібних спеціалістів.

У нас не дуже розвинене навчання під час роботи, зміна спеціальності, як це працює в західному світі, тому виходить диспропорція: з одного боку безробіття, а з іншого – спеціалістів, які потрібні бізнесу немає.

Подібна ситуація була і до війни. Наявність кваліфікованої робочої сили – це завжди конкурентна перевага для міста. У Франківська є свої плюси та мінуси, з одного боку багато людей приїхало з інших міст і врізноманітнили місцевий ринок праці, з іншого боку – не так багато цих людей тут залишається”.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Виклики та реалії: ринок праці в Івано-Франківську під час війни


21.04.2023 2505
Коментарі ()

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

766
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

582
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1104
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1179
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

9726 18
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2755

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

636

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

985

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1079

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

745
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

640
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

455
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

634
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20169
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38252
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

611
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

742
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

436
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

313
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

567
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

479
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1177