Як депутати з Івано-Франківщини голосували за законопроєкт, яким пропонують посилити мобілізацію

Верховна Рада у першому читанні підтримала оновлений урядовий законопроєкт щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.

За відповідний законопроєкт №10449 проголосували 243 депутати. Зокрема, дев'ятеро з десяти депутатів від Івано-Франківщини проголосували "за".

Результати голосування оприлюднили на сайті Верховної Ради, пише Фіртка.

Стало відомо, як голосували прикарпатські нардепи:

  • Оксана Савчук (позафракційна) — за;
  • Ігор Фріс ("Слуга народу") — за;
  • Олександр Матусевич ("Слуга народу") — за;
  • Едуард Прощук ("Слуга народу") — за;
  • Василь Вірастюк ("Слуга народу") — за;
  • Володимир Тимофійчук ("Слуга народу") — за.

Депутати, які пройшли за списком партій:

  • Василь Мокан ("Слуга народу") — відсутній;
  • Олег Марусяк ("Слуга народу") — за;
  • Роман Мулик ("Слуга народу") — за;
  • Олена Вінтоняк ("Слуга народу") — за.

Зауважимо, напередодні розгляду Омбудсмен з питань прав людини Дмитро Лубінець заявляв, що оновлений законопроєкт про мобілізацію знову містить низку суперечливих норм. Втім, після «термінової наради» з міністром оборони Рустемом Умєровим закликав парламент ухвалити законопроєкт.

Нагадаємо, Кабмін вніс законопроєкт №10449 до Верховної Ради 30 січня 2024 року. Як зазначили у Міноборони, цей законопроєкт має визначити прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних. 

Серед нововведень:

  • в оновленій версії закону про мобілізацію зберегли зміну призовного віку з 27 до 25 років;
  • механізм запровадження обмежень на ухилянтів дещо змінили — тепер, в разі прийняття закону, ТЦК та СП звертатиметься до суду. Суд буде вирішувати, чи накладати обмеження на виїзд за кордон, права на керування транспортними засобами або рахунків;
  • громадяни зобов'язані реєструвати електронний кабінет призовника/військовозобов'язаного/резервіста;
  • повістка може бути надіслана через електронний кабінет;
  • у разі ухвалення документа, призивати зможуть громадян, які мають родичів з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю мають інших працездатних осіб;
  • після підписання законопроєкту буде необхідно оновити дані протягом 60 днів. Тим кому, після 24 лютого 2022 року було встановлено інвалідність II та III груп (окрім військовослужбовців) мають пройти переогляд;
  • з 2025 року пропонують запровадити базову загальновійськову підготовку до 3 місяців при закладах вищої освіти;
  • призову на військову службу не підлягають студенти денної або дуальної форми навчання, які здобуваються рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень;
  • в умовах воєнного стану чоловіки від 18 до 60 років, які є призовниками, військовозобов’язаними або резервістами, зможуть звертатися до закордонних дипломатичних установ України за вчиненням консульських дій лише з військово-обліковими документами;
  • засуджені громадяни, які мають умовний термін за бажанням можуть бути призваними на військову службу. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


07.02.2024 1832
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

908
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1936 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

888
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2819
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1926
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3168

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

699

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

877

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1297

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1894
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

594
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

797
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1274
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1042
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

779
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1037
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7670
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1000
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3792
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

893
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1471
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1236 1