"Дякуємо, діду, що давили московську гниду", - бійці передали прапор прикарпатцю Мирославу Симчичу

23 серпня, на День Державного Прапора України славетному Командиру, сотенному "Кривоносу" привезли синьо-жовтий стяг.

Про це на своїй сторінці повідомив воїн і журналіст Михайло Ухман, пише Фіртка.

Михайло Ухман розповів про зустріч із сотенним УПА Мирославом Симчичем "Кривоносом", який 5 січня 2023 року буде відзначати 100-річчя.

"Ми заходимо в кімнату, де лежить сотенний УПА Мирослав Симчич "Кривоніс". Він у вишиванці, очі прикриті, важкий подих. 5 січня 2023 року - Мирослав Васильович відзначатиме сто років, дай йому Боже здоров'я.
- Райка, хто це? - запитує повстанець дружину.
- Хлопці приїхали до тебе, прапор привезли з фронту - відповідає вона.
- Райка, дай я тебе поцілую, - говорить 99-річний сотенний і цілує свою кохану.
В мене сльози на очах. Легендарний повстанець продовжує любити свою дружину, ніби і не було майже 60 років спільного життя", - розповідає боєць.
На День Державного Прапора України,  привезли славетному Командиру, синьо-жовтий стяг. Командиру, який громив радянських окупантів 70-ть років тому та у 2014 році, коли розпочалася російсько-українська війна, теж прагнув попасти на фронт.

Його кімната нагадує музей. І тут, серед численних фото, рушників, нагород — відпочиває Мирослав Симчич, який зимою 1945 року, разом зі своєю сотнею, знищив близько батальйону кремлівських супостатів.

"Пє'мо каву, пані Раїса розповідає про життя, довгу розлуку, боротьбу за волю, виховання дітей...

Я підійшов до пана Мирослава, взяв його руку і потиснув, він відповів взаємністю.

Тепла, командирська рука — тремтіла, але була на диво міцною. Я відчував, як пальці повстанця стискають мою руку і теж тремтів. Моя мрія — здійснилася!!! Я побачив його, ще живого, хай Господь береже, Мирослава Васильовича.

Коли, ми прощалися з ним, я знову нахилився над Кривоносом і сказав слова, які були написані на прапорі: "Дякую, діду, що били московську гниду"!" — додає Михайло Ухман.

читайте також: Пережив Другу світову війну: 94-річний прикарпатець передав гроші для ЗСУ

Боєць знову повертається на фронт, куди повезе книгу, яку подарувала дружина Мирослава Симчича. Книга розповідає про життя легендарного воїна і основний його бій під Космачем.

"У вільний від боїв час, хай хлопці читають і знаходять відповіді на питання: "Як знищувати московських потвор"!?" — каже Михайло Ухман.

Боєць звернувся до депутатів Верховної Ради України присвоїти Мирославу Симчичу "Кривоносу" звання Героя України:

"Дивно, що він ще не Герой в країні, яка відновила Незалежність 31 рік тому. Саме за цю Незалежність, воював Кривоніс.

Країна, яка не шанує таких Героїв, обов'язково буде знову окупованою".


Коментарі ()

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

498
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1139
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2629
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1041
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1282
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2579

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

999

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1566 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1807

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1895
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

416
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

626
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

936
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

155
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

702
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

607
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

811
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

413
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

292
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

406
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

526
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

948