"З дитинства знав, що буду військовим": історія Сергія Романова в ЗСУ (ФОТО)

Повномасштабне російське вторгнення Сергій Романов зустрів у війську, адже боронив Україну від ворога ще з 2014 року.

Про свій шлях в ЗСУ та що насамперед хоче зробити після перемоги, Сергій Романов поділився з журналісткою Фіртки.

"Я з дитинства знав, що буду військовим. Мій батько був військовим, служив у Чехословаччині, де я й народився. З пологового будинку мене забирали на УАЗику начальника штабу. Згодом батьки переїхали в Україну", — каже Сергій Романов.

У 1996 році, після проходження строкової військової служби, Сергій Романов хотів залишитися в армії, але на той час відбувався її розпад. Тому чоловік повернувся додому та одразу подав документи на вступ до тогочасної міліції.

"Уже через два місяці після демобілізації з армії я став дільничним інспектором міліції, потім перейшов у кримінальний розшук. На пенсію вийшов у 2011 році на посаді начальника відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків районного відділу.

У 2014 році, коли ситуація в країні загострилася, я не міг залишатися осторонь. У квітні 2014-го, коли від мого рідного міста Оріхова (Запорізька область) до так званої "ДНР" залишалося близько 80 км, я вступив до 18-ї сотні "Правого сектору".

Там служив до осені 2015 року. Брав участь у бойових діях у Маріуполі, Гнутовому, Талаківці, а також на Темирівському блокпосту. Через сімейні обставини був змушений залишити добровольчий підрозділ".

Утім, у 2019 році чоловік знову повернувся до війська. У лютому підписав контракт на проходження військової служби в 55-й артилерійській бригаді "Запорізька Січ", де обійняв посаду командира гармати. Там й зустрічав російську орду під час повномасштабного вторгнення.

Спочатку працював на гарматі 2А36 "Гіацинт", згодом, після навчання в Німеччині, — на американській М777. Виконував бойові завдання біля Авдіївки та Соледара.

"У серпні 2022 року отримав травму. Після двох місяців лікування, операції в Хмельницькому, реабілітації та проходження військово-лікарської комісії був визнаний обмежено придатним до військової служби.

У зв’язку з цим мене перевели в новостворений інженерно-саперний батальйон 1221 на посаду головного сержанта роти. Спочатку ніс службу на кордоні з Росією в Харківській області, а зараз перебуваю на Великоновосілківському напрямку".

Стати військовим, каже Сергій Романов, мотивувало чимало факторів. Окрім військового шляху батька, він пригадав свою прабабусю, народжену в 1898 році в селі біля Гуляйполя.

"Я шкодую, що на той час, коли вона померла, я не задумувався над своїм корінням, але те, що мої рідні мешкали тут з давніх часів, а тепер якісь росіяни будуть говорити, що це їх земля...", — додає військовий.

Бажання покинути службу у Сергія Романова не виникало жодного разу.

"Я все своє життя "в погонах", іншої долі не знаю. Старша донька на контракті в ЗСУ, її чоловік також, менша донька слідча в поліції в районі ведення бойових дій, син закінчує школу і також планує зв'язати своє життя з "погонами". Тому йдемо до кінця. Я у своїй стихії. Армія — це моє життя".

Щодо мобілізації каже, розуміє потребу в зміні хлопців.

"Я розумію, що потрібно міняти хлопців, що воюють з перших днів. Але ким? Син закінчує школу. У його класі близько 25-ти дітей. У кожної дитини є батьки. З цих батьків — один батько загинув, один поліцейський, і я воюю й ще живий.

Де інші? Покращення в мобілізації — це свідомість самих людей. Зараз або ми вистоїмо, або України не стане. На мою думку, людина — це така істота, що звикає до всього, і тому на цей час війна стала буденністю".

"Кожен повинен бути на своєму місці. Якщо силоміць забирати людину до війська, то там з неї користі небагато. Треба мотивувати людей. У першу чергу має бути патріотизм".

Утім, військовий впевнений, що для перемоги українцям не вистачає консолідації суспільства. За його словами, є два світи: ті, хто дотичні до війни та ті, для кого війна — це просто докучливий фон життя.

Сьогодні Сергій Романов сподівається, що вдасться втримати фронт і зберегти Україну, не звертає уваги на заяви Трампа і ставиться до них, як до шоу.

"Прикро, що це шоу впливає на нас. Але все залежить тільки від нас самих".

Після перемоги військовий насамперед хоче поїхати на море з сім'єю.

"Після перемоги, якщо доживу, хочу на море. З сім'єю. Просто на море, без різниці куди. Сидіти та дивитися на хвилі".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Довелося виборювати елементарне», — військова фельдшерка Ольга Штерн про сексизм та виклики для жінок у війську

«Для перемоги не вистачає єдності», — прикарпатець Юрій Смицький про шлях у війську, втрату побратима та поранення

Повернувся з-за кордону та став на захист України: історія військовослужбовця Володимира Горбачова (ФОТО)

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську


27.03.2025 1538
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9015 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1205
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

640
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5702
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1544
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1407

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

486

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1302

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1133

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1032
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

379
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

440
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1389
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

448
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

714
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5757
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

469
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

331
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

665 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1111
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

964