Повернувся з-за кордону та став на захист України: історія військовослужбовця Володимира Горбачова (ФОТО)

Володимир Горбачов до повномасштабного вторгнення працював гідом та організатором фізкультурно-оздоровчих, туристичних заходів і спортивних змагань профкому Єнакіївського металургійного заводу. 

Як змінилося життя Володимира Горбачова з 24 лютого 2022 року, чому повернувся з Польщі додому та як став начальником групи бухгалтерського обліку та звітності фінансово-економічної служби 4-ї окремої танкової бригади, військовий поділився з журналісткою Фіртки

Володимир Горбачов став на захист Батьківщини 8 березня 2022 року. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії на територію України перебував у Польщі, втім не зміг надалі там залишатися, адже розумів, що потрібно допомогти країні.

"Коли почалася війна, я був у Польщі на заробітках, доволі важко повертався у Чернівці. У Львові на вокзалі в той час був жахливий хаос. Жодного розкладу руху потягів не було, все відбувалося спонтанно.

Довелося багато пострибати рейками та проявити вправність. Але повернутися в Чернівці вдалося, тоді я відразу пішов у військкомат. А там вже на 8 березня призначили відправку", — зазначає військовослужбовець.

Про мотивацію вступити у лави Збройних Сил України запевняє, що іншого розвитку подій не міг й уявити.

"Це теж саме, що запитати, що вас мотивувало захистити маму або батька, коли на них хтось напав би. Як на мене, по-іншому просто і бути не могло".

Втім, шлях Володимира Горбачова розпочався у ЗСУ не так, як він собі це уявляв. За словами чоловіка, все відбувалося ніби за підручником військкомату — відправлення, формування нової танкової бригади в Черкасах і фронт.

"Я часто пригадую, як саме нас формували. Ми ночували на бетонній підлозі без будь-якого спорядження у восьмиградусний мороз, без харчування і двотижневого душу. Це ще те задоволення.

Навіть з моїм тридцятирічним досвідом туризму це було доволі важко. Згодом, після бетонної підлоги, спати на невеликому столі здавалося розкішшю. І ще досі згадую той момент 8 березня,  коли моя дружина Лариса проводжала мене.

Тоді ми вважали, що більше вже не побачимось, такі моменти не забуваються", — додає військовослужбовець.

Проте у Володимира жодного разу не виникало бажання опустити руки та залишити все.

"Утім, декілька разів виникало бажання перейти в інший підрозділ, але все залишити та піти — ні.

На щастя, моя мотивація з кожним днем тільки зростає. Звісно, мене багато чого в армії не влаштовує, але зараз не час "пір'я розпускати". Всьому свій час".

Щодо методів сьогоднішньої мобілізації військовослужбовець має своє бачення.

"Де ви таке бачили, щоб  гордість країни ганяли палками? Звісно, що ЗСУ — це гордість, але для тих, хто вже в армії та для тих, хто її підтримує, тобто волонтерів або робітників, що працюють для оборони країни.

Державі треба зробити так, щоб черги були в армію такі, як людей на вокзалі Львова в лютому-березні 2022 року.

Наприклад, мотивувати грошима, забезпечити гарну підтримку сімей військовослужбовців, тобто забезпечити за кошт держави їх проживання, а також навчання дітей в університетах, безкоштовні якісні сучасні послуги медицини.

Для новобранців — якісну, практичну підготовку.

Це все є, але не в повному обсязі. Прикро. Ось і результат".

Щодо ставлення суспільства до війни Володимир Горбачов запевняє, що наразі воно змінилося. 

"Ми бачимо відповідь щодня на вулицях. Звісно, ставлення змінилося. Суспільство звикло до війни. Для одних це те, що принесло велике горе, комусь це заважає, комусь вже просто байдуже, а для когось війна — це матір рідна.

Є така фраза, особливо для тих, хто на війні заробляє. Ну, а про новий прошарок суспільства — ухилянтів — згадувати вже нецікаво".

Військовослужбовець додає, для перемоги сьогодні не вистачає сил і хитрості, адже одного бажання не достатньо. Найбільше сумує за своїми рідними, друзями та туристичними подорожами.

"А ще сумую за котом Рижиком, хочеться його погладити. Ну, і звичайно, за горами, вони часто мені сняться. Після перемоги та повернення усіх окупованих територій, поїдемо в Єнакієве.

І вже подивимося на місці, що робитимемо. А якщо буде якась "інша перемога", тоді треба вирішувати, де будемо жити з дружиною.

Адже наша трикімнатна квартира залишилася на окупованій території. А та квартира, що ми зараз винаймаємо у Чернівцях, на всю сім'ю замаленька. 

Ще у планах сходити з друзями у Карпати, по маршруту засновника  "Карпатського волоцюги" Мирослава Мельничука. У нього найцікавіші для мене маршрути.

Ну, і зуби відремонтую нарешті — за два з половиною роки, адже в селах, де ми знаходимося, стоматологічних кабінетів немає", — зазначає Горбачов.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Я на своєму місці": як студентка франківського медичного університету лікує зуби військовим у Краматорську (ФОТО)

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську

"Війна — це хіба не мотивація?": військовий з Івано-Франківська Олег Стефанишин про шлях у війську, тил та мобілізацію


01.10.2024 5830
Коментарі ()

12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1264
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3373
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5127
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1495
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1770
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1998

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

337

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

689

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1487

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1564
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

597
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2290 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2108
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

664
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4726
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

577
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8263
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

461
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

230
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

567
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

725 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

904