Повернувся з-за кордону та став на захист України: історія військовослужбовця Володимира Горбачова (ФОТО)

Володимир Горбачов до повномасштабного вторгнення працював гідом та організатором фізкультурно-оздоровчих, туристичних заходів і спортивних змагань профкому Єнакіївського металургійного заводу. 

Як змінилося життя Володимира Горбачова з 24 лютого 2022 року, чому повернувся з Польщі додому та як став начальником групи бухгалтерського обліку та звітності фінансово-економічної служби 4-ї окремої танкової бригади, військовий поділився з журналісткою Фіртки

Володимир Горбачов став на захист Батьківщини 8 березня 2022 року. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії на територію України перебував у Польщі, втім не зміг надалі там залишатися, адже розумів, що потрібно допомогти країні.

"Коли почалася війна, я був у Польщі на заробітках, доволі важко повертався у Чернівці. У Львові на вокзалі в той час був жахливий хаос. Жодного розкладу руху потягів не було, все відбувалося спонтанно.

Довелося багато пострибати рейками та проявити вправність. Але повернутися в Чернівці вдалося, тоді я відразу пішов у військкомат. А там вже на 8 березня призначили відправку", — зазначає військовослужбовець.

Про мотивацію вступити у лави Збройних Сил України запевняє, що іншого розвитку подій не міг й уявити.

"Це теж саме, що запитати, що вас мотивувало захистити маму або батька, коли на них хтось напав би. Як на мене, по-іншому просто і бути не могло".

Втім, шлях Володимира Горбачова розпочався у ЗСУ не так, як він собі це уявляв. За словами чоловіка, все відбувалося ніби за підручником військкомату — відправлення, формування нової танкової бригади в Черкасах і фронт.

"Я часто пригадую, як саме нас формували. Ми ночували на бетонній підлозі без будь-якого спорядження у восьмиградусний мороз, без харчування і двотижневого душу. Це ще те задоволення.

Навіть з моїм тридцятирічним досвідом туризму це було доволі важко. Згодом, після бетонної підлоги, спати на невеликому столі здавалося розкішшю. І ще досі згадую той момент 8 березня,  коли моя дружина Лариса проводжала мене.

Тоді ми вважали, що більше вже не побачимось, такі моменти не забуваються", — додає військовослужбовець.

Проте у Володимира жодного разу не виникало бажання опустити руки та залишити все.

"Утім, декілька разів виникало бажання перейти в інший підрозділ, але все залишити та піти — ні.

На щастя, моя мотивація з кожним днем тільки зростає. Звісно, мене багато чого в армії не влаштовує, але зараз не час "пір'я розпускати". Всьому свій час".

Щодо методів сьогоднішньої мобілізації військовослужбовець має своє бачення.

"Де ви таке бачили, щоб  гордість країни ганяли палками? Звісно, що ЗСУ — це гордість, але для тих, хто вже в армії та для тих, хто її підтримує, тобто волонтерів або робітників, що працюють для оборони країни.

Державі треба зробити так, щоб черги були в армію такі, як людей на вокзалі Львова в лютому-березні 2022 року.

Наприклад, мотивувати грошима, забезпечити гарну підтримку сімей військовослужбовців, тобто забезпечити за кошт держави їх проживання, а також навчання дітей в університетах, безкоштовні якісні сучасні послуги медицини.

Для новобранців — якісну, практичну підготовку.

Це все є, але не в повному обсязі. Прикро. Ось і результат".

Щодо ставлення суспільства до війни Володимир Горбачов запевняє, що наразі воно змінилося. 

"Ми бачимо відповідь щодня на вулицях. Звісно, ставлення змінилося. Суспільство звикло до війни. Для одних це те, що принесло велике горе, комусь це заважає, комусь вже просто байдуже, а для когось війна — це матір рідна.

Є така фраза, особливо для тих, хто на війні заробляє. Ну, а про новий прошарок суспільства — ухилянтів — згадувати вже нецікаво".

Військовослужбовець додає, для перемоги сьогодні не вистачає сил і хитрості, адже одного бажання не достатньо. Найбільше сумує за своїми рідними, друзями та туристичними подорожами.

"А ще сумую за котом Рижиком, хочеться його погладити. Ну, і звичайно, за горами, вони часто мені сняться. Після перемоги та повернення усіх окупованих територій, поїдемо в Єнакієве.

І вже подивимося на місці, що робитимемо. А якщо буде якась "інша перемога", тоді треба вирішувати, де будемо жити з дружиною.

Адже наша трикімнатна квартира залишилася на окупованій території. А та квартира, що ми зараз винаймаємо у Чернівцях, на всю сім'ю замаленька. 

Ще у планах сходити з друзями у Карпати, по маршруту засновника  "Карпатського волоцюги" Мирослава Мельничука. У нього найцікавіші для мене маршрути.

Ну, і зуби відремонтую нарешті — за два з половиною роки, адже в селах, де ми знаходимося, стоматологічних кабінетів немає", — зазначає Горбачов.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Я на своєму місці": як студентка франківського медичного університету лікує зуби військовим у Краматорську (ФОТО)

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську

"Війна — це хіба не мотивація?": військовий з Івано-Франківська Олег Стефанишин про шлях у війську, тил та мобілізацію


01.10.2024 1139
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

483
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2602 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2439
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6577 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2871
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2491

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

288

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1114

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2215

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3013
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

569
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

848
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

874
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

630
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

1965
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34475
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1283
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27265 1
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

246
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

394
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2115
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

1100