Повернувся з-за кордону та став на захист України: історія військовослужбовця Володимира Горбачова (ФОТО)

Володимир Горбачов до повномасштабного вторгнення працював гідом та організатором фізкультурно-оздоровчих, туристичних заходів і спортивних змагань профкому Єнакіївського металургійного заводу. 

Як змінилося життя Володимира Горбачова з 24 лютого 2022 року, чому повернувся з Польщі додому та як став начальником групи бухгалтерського обліку та звітності фінансово-економічної служби 4-ї окремої танкової бригади, військовий поділився з журналісткою Фіртки

Володимир Горбачов став на захист Батьківщини 8 березня 2022 року. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії на територію України перебував у Польщі, втім не зміг надалі там залишатися, адже розумів, що потрібно допомогти країні.

"Коли почалася війна, я був у Польщі на заробітках, доволі важко повертався у Чернівці. У Львові на вокзалі в той час був жахливий хаос. Жодного розкладу руху потягів не було, все відбувалося спонтанно.

Довелося багато пострибати рейками та проявити вправність. Але повернутися в Чернівці вдалося, тоді я відразу пішов у військкомат. А там вже на 8 березня призначили відправку", — зазначає військовослужбовець.

Про мотивацію вступити у лави Збройних Сил України запевняє, що іншого розвитку подій не міг й уявити.

"Це теж саме, що запитати, що вас мотивувало захистити маму або батька, коли на них хтось напав би. Як на мене, по-іншому просто і бути не могло".

Втім, шлях Володимира Горбачова розпочався у ЗСУ не так, як він собі це уявляв. За словами чоловіка, все відбувалося ніби за підручником військкомату — відправлення, формування нової танкової бригади в Черкасах і фронт.

"Я часто пригадую, як саме нас формували. Ми ночували на бетонній підлозі без будь-якого спорядження у восьмиградусний мороз, без харчування і двотижневого душу. Це ще те задоволення.

Навіть з моїм тридцятирічним досвідом туризму це було доволі важко. Згодом, після бетонної підлоги, спати на невеликому столі здавалося розкішшю. І ще досі згадую той момент 8 березня,  коли моя дружина Лариса проводжала мене.

Тоді ми вважали, що більше вже не побачимось, такі моменти не забуваються", — додає військовослужбовець.

Проте у Володимира жодного разу не виникало бажання опустити руки та залишити все.

"Утім, декілька разів виникало бажання перейти в інший підрозділ, але все залишити та піти — ні.

На щастя, моя мотивація з кожним днем тільки зростає. Звісно, мене багато чого в армії не влаштовує, але зараз не час "пір'я розпускати". Всьому свій час".

Щодо методів сьогоднішньої мобілізації військовослужбовець має своє бачення.

"Де ви таке бачили, щоб  гордість країни ганяли палками? Звісно, що ЗСУ — це гордість, але для тих, хто вже в армії та для тих, хто її підтримує, тобто волонтерів або робітників, що працюють для оборони країни.

Державі треба зробити так, щоб черги були в армію такі, як людей на вокзалі Львова в лютому-березні 2022 року.

Наприклад, мотивувати грошима, забезпечити гарну підтримку сімей військовослужбовців, тобто забезпечити за кошт держави їх проживання, а також навчання дітей в університетах, безкоштовні якісні сучасні послуги медицини.

Для новобранців — якісну, практичну підготовку.

Це все є, але не в повному обсязі. Прикро. Ось і результат".

Щодо ставлення суспільства до війни Володимир Горбачов запевняє, що наразі воно змінилося. 

"Ми бачимо відповідь щодня на вулицях. Звісно, ставлення змінилося. Суспільство звикло до війни. Для одних це те, що принесло велике горе, комусь це заважає, комусь вже просто байдуже, а для когось війна — це матір рідна.

Є така фраза, особливо для тих, хто на війні заробляє. Ну, а про новий прошарок суспільства — ухилянтів — згадувати вже нецікаво".

Військовослужбовець додає, для перемоги сьогодні не вистачає сил і хитрості, адже одного бажання не достатньо. Найбільше сумує за своїми рідними, друзями та туристичними подорожами.

"А ще сумую за котом Рижиком, хочеться його погладити. Ну, і звичайно, за горами, вони часто мені сняться. Після перемоги та повернення усіх окупованих територій, поїдемо в Єнакієве.

І вже подивимося на місці, що робитимемо. А якщо буде якась "інша перемога", тоді треба вирішувати, де будемо жити з дружиною.

Адже наша трикімнатна квартира залишилася на окупованій території. А та квартира, що ми зараз винаймаємо у Чернівцях, на всю сім'ю замаленька. 

Ще у планах сходити з друзями у Карпати, по маршруту засновника  "Карпатського волоцюги" Мирослава Мельничука. У нього найцікавіші для мене маршрути.

Ну, і зуби відремонтую нарешті — за два з половиною роки, адже в селах, де ми знаходимося, стоматологічних кабінетів немає", — зазначає Горбачов.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Я на своєму місці": як студентка франківського медичного університету лікує зуби військовим у Краматорську (ФОТО)

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську

"Війна — це хіба не мотивація?": військовий з Івано-Франківська Олег Стефанишин про шлях у війську, тил та мобілізацію


01.10.2024 6130
Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

478
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2383
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2313 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2172 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2918
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2705 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

545

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1226

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1293

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2101
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

717
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

447
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

814
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43622
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3205
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1125
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2121
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35344 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

304
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

433
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

652
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

790