"Я на своєму місці": як студентка франківського медичного університету лікує зуби військовим у Краматорську (ФОТО)

Леся Соломчак навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті на стоматологічному факультеті та паралельно волонтерить у Краматорську.

Про свою історію та допомогу війську студентка розповіла журналістці Фіртки.

Так, каже Леся Соломчак, щойно побачила оголошення про набір стоматологів на Краматорський напрямок, без вагань зголосилась.

«В око впало оголошення київського стоматолога, який зараз служить в Збройних Силах України, про те, що потрібні медики, які б могли лікувати військових.

Коли я побачила те оголошення, то зрозуміла, що це моє.

Проте, моя поїздка відклалася, адже на зиму та весну їм вдалося набрати волонтерів. Але з нового навчального семестру, тобто з осені, мені сказали, що є вільні тижні на ротацію», — ділиться студентка.

Леся Соломчак пояснює, ротація — це тиждень, коли працює пара лікарів. Один з них робить терапію, а інший — хірургію.

«Я без вагань поїхала. А дорогою туди все ж не могла повірити, що наважилась на такий крок.

Я вмовила свого колегу з клініки, в якій ми працюємо, їхати зі мною. Було таке відчуття екстриму, адже ми не мали багато інформації.

Не знали, на що саме ми погодились, які там будуть умови. Невідомість розвіялася, коли ми приїхали та познайомилися з нашою командою».

Добиралася студентка зі Львова прямим потягом до Краматорська, де її вже зустріли інші лікарі.

«Насправді, сюди приїжджають лікарі зі всієї України — Харкова, Львова, Києва. Тобто з кожного куточку країни є люди, які готові допомагати та волонтерити.

У нашому колективі була головна асистентка, яка вела записи військових, все стерилізувала. Загалом ми проживали в будинку з медиками та парамедиками, тому що «Центр спасіння життя», від якого ми волонтерили, займається ще евакуацією військових.

Усі ці люди дуже позитивні та класні, адже вони працюють на благо перемоги».

За словами волонтерки, умови проживання були комфортними. Проживали вони неподалік Краматорська.

«Ми жили в одній кімнаті з асистенткою. В іншій кімнаті жили чоловіки. Ми самі готували, прибирали, розподіляли обов’язки».

Леся Соломчак каже, працювала команда з 9:00 до 20:00 години.

«Бували моменти, що військові телефонували та говорили про те, що не зможуть приїхати, адже їх викликали терміново на позицію.

Тоді ми виходили на вулицю та шукали інших пацієнтів, аби даремно не втрачати час».

Волонтерці разом з колегами за тиждень вдалося пролікувати близько 60 військових. Щодня до них приходили від восьми до чотирнадцяти пацієнтів. 

«Коли я вже поїхала, прийшов військовий, який хотів знайти мене та подякувати за лікування. Це було дуже приємно. Такий прояв вдячності я пам’ятатиму все життя».

Як зазначає волонтерка, обладнання, на якому працювали, було якісним.

«Ми могли зробити роботу якісно. У нас були хороші інструменти. Звичайно, є розхідні матеріали, які закінчуються і їх треба поповнювати.

Проте цим займаються самі стоматологи або ті, що приїжджають, або друзі по всій Україні».

 

Студентка наголошує, нарешті відчула себе на своєму місці, бо завжди мріяла вкладатися в перемогу більше, ніж просто донатити на збори.

Страху, каже дівчина, не відчувала, адже розуміла, що до лінії зіткнення 23 кілометри.

«Сюди тільки долітала артилерія. Але страху не було. Вважала, що як має, так й трапиться. У мене було тільки велике бажання та натхнення працювати. Я не хвилювалася та навіть не мала сумнівів й переживань.

Просто позбавила себе зайвих емоцій і думок про своє життя. Від початку повномасштабної війни ношу з собою особисту аптечку, аби надати допомогу собі чи ближньому».

Волонтерка додає, наступну свою поїздку планує вже цієї зими.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську

"Війна — це хіба не мотивація?": військовий з Івано-Франківська Олег Стефанишин про шлях у війську, тил та мобілізацію


27.09.2024 2759
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1308
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

961
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1221 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3635 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33834
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2792

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

327

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

715

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1645

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1029
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

585
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

473
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

851
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12157
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1458
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1234
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1321
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

503
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

208
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

284
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

330
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1221