Сто шістдесят днів повномасштабної війни: яка ситуація з українським ринком праці

Український ринок праці оживає повільними темпами. Водночас зі збільшенням попиту на роботу зростає й конкуренція серед кандидатів на відкриті вакансії.
Роботодавці, маючи більший вибір претендентів на робочі місця, стають більш вимогливими до кандидатів.
Про це свідчать результати дослідження, яке провели аналітики кадрового порталу grc.ua, передає Фіртка

Яка ситуація в регіонах?


У різних регіонах України відновлення ринку праці відбувається різними темпами. В областях, які найбільше страждають від російської агресії, знайти роботу вкрай складно. Такий дефіцит робочих місць пов’язаний, зокрема, з тим, що компанії припинили свою роботу та не мають можливості відновити діяльність.

Тим часом переважна більшість підприємств, які зберегли комерційну діяльність від початку війни, здійснює точковий пошук персоналу на заміну тим, хто звільнився чи тимчасово припинив співпрацю внаслідок мобілізації або переїзду.
Крім цього, релокація підприємств в умовно безпечні регіони України ще більше посилила структурні регіональні зміни ринку праці.
Відтак, найбільше пропозицій роботи у липні відкрито у Києві. Столиця утримує статус безумовного лідера у рейтингу міст та регіонів з найбільшою кількістю вакансій. При тому, що зарплати у столичних компаніях в середньому вищі, ніж в інших регіонах країни, конкуренція на робочі місця не надто висока.
У середньому у Києві не більше п'яти кандидатів на відкриту вакансію. Частка відкритих вакансій у столиці складає 34% від усіх актуальних в країні у липні.
Львів та область, які стали новою домівкою для багатьох підприємств після релокації, концентрують в собі у липні 13% відкритих пропозицій роботи. Для порівняння, перед війною цей регіон не входив у п'ятірку лідерів за кількістю вакансій, у січні та у першій половині лютого вакансії Львівської області становили всього лише 4,3% від усіх в Україні.
Дніпропетровський регіон — третій за кількістю актуальних пропозицій у липні. Вакансії у Дніпрі та області складають 8,3% від усіх відкритих пропозицій роботи в Україні в середині літа. До війни цей показник складав 11%. 
Окрім вищезгаданих регіонів, найбільше роботи у липні пропонують роботодавці в Івано-Франківській області (4,4% від усіх актуальних в країні) та в Одеській області (3,7% від усіх відкритих вакансій в країні).
Найменше відкритих пропозицій роботи у липні, окрім тимчасово окупованих областей України, на Запоріжжі та Миколаївщині. Вакансії цих регіонів складають всього лише 1% та 1,2% від усіх актуальних пропозицій у всій Україні. У цих регіонах високий рівень конкуренції на одне робоче місце. У середньому — 11 кандидатів на відкриту вакансію.
Складно також знайти роботу у Кіровоградській області, на Харківщині, в Чернівецькій та Рівненській областях. При цьому до 24 лютого Харків та область займали не нижче третьої сходинки у рейтингу регіонів з найбільшою кількістю вакансій.

Кому найлегше знайти роботу?
Традиційно затребуваними залишаються спеціалісти сфери ритейл (продавці, касири, адміністратори торгових залів) та менеджери з продажу. Частка вакансій для цих фахівців у липні складає 26,4%, і з квітня кількість пропозицій роботи для них стабільно збільшується.
Значно збільшилася кількість вакансій для студентів та спеціалістів, які лише починають свій кар’єрний шлях. Компанії у бажанні оптимізувати зарплатний фонд готові брати на роботу недорогих фахівців без досвіду та самостійно навчати їх необхідним у роботі навичкам та знанням.
Вакансії для студентів у липні витіснили з традиційного другого місця ІТ-сферу. Зниження частки вакансій для ІТ триває з травня. За останній місяць кількість пропозицій у сфері ІТ, інтернет, телеком у натуральному вираженні не змінилася.
Проте, на фоні позитивної динаміки кількості вакансій в інших галузях, частка вакансій для ІТ-фахівців зменшилася. Так, наприкінці весни пропозиції для ІТ-спеціалістів складали 13,5% від усіх актуальних, у червні — 12,2%, у липні 10%.
До десятки професійних сфер, де найбільше пропозицій роботи у липні, входять транспорт та логістика (6,7% від усіх актуальних вакансій), бухгалтерія та управлінський облік (5,2%), робітничий персонал (4,8%), виробництво та сільське господарство (4,6%), маркетинг, реклама та PR (4,3%), адміністративний персонал (3,4%), а також банки, інвестиції та лізинг (3,1%).
Серед усіх професійних сфер-лідерів за кількістю вакансій найбільша динаміка чисельності пропозицій роботи для бухгалтерів та спеціалістів з управлінського обліку. З квітня кількість вакансій для цих фахівців постійно зростає, а відсоткова частка вакансій у загальній структурі пропозицій роботи майже досягла довоєнного рівня.

У яких професій найменший попит?

Професії, в яких найскладніше знайти роботу, залишаються незмінними від початку війни. Найменше вакансій у державній службі, у страхуванні, в автомобільному бізнесі, у сфері видобуток сировини.

З низькою кількістю пропозицій роботи стикаються також юристи, освітяни, домашній персонал, працівники спортивних клубів та фітнес-тренери, спеціалісти сфери інсталяція та сервіс, а також сфери закупівель.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Понад 40% мешканців західних областей готові особисто долучитись до відбудови інфраструктури України

Війна внесла корективи. Чи підтримують теперішній курс України мешканці західних регіонів?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Зарплатня, графік та безпека: як мешканці Заходу обирають бажану роботу

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

Війна: як пережити смерть рідних


Коментарі ()

04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

12
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

935
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

846
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1314
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2704
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1491

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

795

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

853

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1745

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1741
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

464
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

530
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18439
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7560
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3733
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1136
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10853
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

517
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

410
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

590
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

518