Після фінансування тероризму – візьмемо щось легеньке...
Але на початку – трошки навантажу формальностями.
- Робота в наметі (торговому чи агітаційному) – належить сфері торговельного чи побутового обслуговування, чи не так? Тоді це порушує принцип карантинних обмежень (п.4). І збільшує мобільність населення (містян закликають прийти і підписатись). Ба, більше: в ІФ МВК офіційно роз'яснили, що ці намети – не повірите! – "мирні збори громадян"! Гаразд, тоді це – масові заходи.
- - А по факту – ніби порушення виборчого ЗУ (проведення агітації поза строками, встановленими законом – заборонене!).
- Отже, мова дааалеко не про карантинні штрафи: пропоновано-мізерні 170-255 грн., чималенькі діючі та нещодавно-затверджені. (Як бачите на фото – маска персонажа – не покриває ніс)…
- Оскільки намети розміщені в людних місцях, персонал стоїть на морозі з ранку до вечора, а найгірше – відвідувачі заходять у намет, щоб залишити підпис (користуючись одною ручкою) – виникають обставини, передбачені ст. 325 Кримінального кодексу України. Адже такі дії завідомо могли спричинити поширення захворювань. Тут вже сума штрафу сягає 17 - 51 тис. грн. (якщо лише про фінанси).
- Значно прибутковіша стаття – утримання неоформлених працівників. Персоналу в будках – ціла команда!
- Тож чи законно все це? – поцікавилися на 102. Якщо поліція, що приїхала на виклик, докладно вивчила ситуацію – до бюджету міста може надійти суттєєєве поповнення!
Каратнин на агітацію не вплине?
Джерело, безпосередньо пов'язане з мерською агіт-кампанією, каже: в різних точках міста щодня виставляють щонайменше – 8 таких наметів. (У час, коли агітація офіційно – заборонена.) В агітаційний же період і свята – кількість будок зростає в декілька разів. Обслуговує кожен намет – двоє осіб. Отримують – по 200 гривень денно. Графік роботи – два дні через день (якщо припадає на вихідні – можна помінятись).
- Тобто: щонайменше – 16 осіб. По 60 тис. (десять мінімалок) за кожного – виходить 960 тисяч! … Плюс згідно ст.41 КУпАП – додатково від 30 до 100 тисяч – з особи, що найняла людей в намети (хто це буде: Руслан? Роман?). Вже понад мільйон! Оце ти дав "заробити" мерським прихвосням!
Чекайте: ще нема офіційних висновків. А раптом у кожного з них – офіційна трудова угода, командити мЕрця сплачують за них ЄСВ (не так, як за держслужбовців)...
- Сам хоч віриш в це?
Повірю – офіційним документам. Поліція, прибувши на місце – мала б скласти протокол, отримати дізнання у працівників намету, виявити й описати "роздатковий матеріял"... А далі – впродовж 24-х годин внести відомості в ЄРДР (то такий реєстр, куди вносять інформацію до початку розслідування).
- Не сміши! Он брат мЕрця – збив на смерть людину (на пішоходному переході, в білий день)! І досі на свободі...
Про це – окремо поговоримо. Георгій Жужунадзе вже тривалий час вивчає ситуацію. Незалежні медія – не попустять! Але зараз ми – все ж про намети.
Щодня з кожної будки роздається порядку тисячі примірників газет – інформує джерело. Але більш охоче люди беруть – календарі, пакети, листівки (їх за день може піти декілька тисяч з точки). Особливо активно розбирали фестивальну продукцію, яку масово роздавали з численних будок у центрі міста.
- Стривай! Виходить: тираж мерської гезетки (тисячу множимо на 8 будок і на 7 днів) – щонайменше – 56 тисяч примірників. Щотижня! Не рахуючи повноколірних календарів... Хтось їх добре фінансує!
Питання лиш – чи відображено це в партійній бухгалтерії та звітах?
- А за фестивальну поліграфію – хіба не місто платило?
Якщо друк фінансувало місто – ще одна кримінальна справа: за використання бюджетних коштів – для отримання приватної політичної вигоди (лого партії та іменний синій "недопалок", що ~вРуслан використовує в агітаційних цілях – присутній практично всюди).
- Ну ти й задав роботи копам! У новий-то рік!
Це – лише початок. Так би мовити, лакмусовий папірець. Розслідують усе згідно букви Закону – далі буде легше й веселіше. Матимуть нагоду суттєво збільшити свої показники. Та й бюджет міста поповнять...
- Відпишуть: "на час прибуття поліції – намету вже не було". Закладемось?
Вірогідний і такий варіянт. Тоді мова йтиме про узгоджені дії. У Києві за таке – дехто позбувся роботи. Хоча можна піти й іншим сценарієм: ознаки корупції (узгоджені дії), покривання ознак низки правопорушень…
- А якщо персонал мерських наметів – працевлаштований офіційно?
Для цього і потрібні висновки поліції. Я ж подаю – авторитетну інформацію. До реечі, щодо офіційності "наметоїдів" – мені доводилось і в Держпраці звертатися, і в податкову. Тооочно! Хлопці, певно, давно все повикривали! Копам залишається – витребувати результати перевірок. Або...
- Думаєш: вони щось вивчали? Ворон-ворону...
Скажуть, що це – волонтерство.
Ага! Шість років – і в мороз, і в спеку; у будні, свята, вихідні; в трипальц-уніформі й без... Повний робочий день... Це ж не в підвалі на Ленкавського – на виду в цілого міста!
- Справді цікаво: ну хоч когось вони оформили?
Це ми дізнаємося – з документів поліції. Так, я хочу вірити, що це вже – нова поліція. До того ж – вони мають все: місце розташування, намет, його вміст, персонал. Лиш зафіксувати-описати. Сподіваюсь – упораються.
А щоб ви були в курсі подій – направив копам запит. Протягом п'яти робочих днів мають прийти перші документи...
- Прикинуться "кошиками": за сце-нарієм #бардакаІФМВК!
Тоді процес буде об'ємнішим і гучнішим. Давайте вірити у краще! Уявіть лишень: на час свят і зимових карантино-канікул – замість темно-синіх будок – з'являться більш функціональні. А іменні (партійні) – зникнуть з вулиць аж до наступних виборів.
- Ти – невиправний мрійник!
А поки ще не поприбирали те мерство – кожен може внести свою лепту до справи. Це просто! Бачите намет з іменним "недопалком" – фотографуєте (хоч це не обов'язково), набираєте 102 і кажете щось на зразок:
Порушення карантинних обмежень, виборчого та вірогідно – трудового Законодавства.
За адресою [___] встановлений агіт-намет із візуальними знаками ВО "Свобода" і "Марцінків Руслан". З намету роздають агіт-продукцію, що не містить вихідних даних (тираж, замовник, виробник). Персонал -вірогідно- не працевлаштований...
Нічого не доводьте (можете послатись на цю публікацію). Спитайте, хто прийняв виклик, зафіксуйте день і час. Дочікуватись прибуття поліції – не обов'язково (зазвичай – телефонують, перепитують чи ви на місці й чи будете писати заяву – запишіть і цей номер). Все. Так просто. Фото й інформацію – скидайте мені в приват. Матеріяли доповнять наступні публікації (захочете – вкажу ваше ім'я).
То як? Допоможете оздоровити місто від розгулу трипальц-командитизму? Разом – веселіше!
NB! Окрім мерських будок – варто фіксувати й інші порушення. Лиш погляньте, до чого довели наше з вами майно! Тут згадано і зафіксовано вже декілька об'єктів. Знаєте, де ще розвели таку "крАсу" – повідомляйте (бажано – з фото).
Зробимо наше місто – кращим, а держслужбовців – відповідальнішими.
Веселих Вам карантино-канікул! ;)
PS. У наступній публікації на цю тему – добрі новини для всіх, хто за копійки мерз у наметах без належного оформлення: ви дізнаєтесь, як витребувати гідну зарплату й повний соцпакет.