Стало відомо, кого не призвуть за новим законопроєктом про мобілізацію

Оновлений законопроєкт щодо мобілізації розширює перелік громадян, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Фіртка розповідає, хто не підлягає призову згідно з проєктом закону № 10449, який уже опублікували на сайті Верховної Ради України.

Згідно з документом, призову не підлягають військовозобов'язані керівники міністерств та їхні заступники, керівники держорганів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України; а також судді, судді Конституційного суду, члени Вищої ради правосуддя (ВРП), Вищої кваліфікаційної комісії суддів, дисциплінарні інспектори ВРП.

Додатково від призову відтепер звільнені працівники Державної спеціальної служби транспорту, Міністерства внутрішніх справ, а також установ експертної служби МВС.

Щодо осіб, які здобувають освіту, то на військову службу не призиватимуть здобувачів фахової (професійно-технічної), фахової вищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами навчання та здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий.

"Це не поширюється на аспірантів, які здобувають рівень освіти коштом фізосіб або юросіб на умовах контракту, а також на докторантів та осіб, зарахованих на навчання в інтернатуру", – йдеться у законопроєкті.

Також важливо зазначити, що упродовж двох років призову на військову службу не підлягають військовозобов'язані, які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та звільнені зі служби в запас у зв'язку із закінченням строку військової служби. Водночас вони можуть бути призвані на військову службу добровільно.

Мобілізація жінок і опікунів

Проєкт закону передбачає, що мобілізація також не поширюється на жінок і чоловіків, у яких на утриманні перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, хто має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці.

Від мобілізації також звільняються жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або оголошений померлим.

Крім того, мобілізації не підлягають усиновителі, які утримують дітей, які на момент усиновлення були дітьми-сиротами або дітьми, позбавленими батьківського піклування; опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.


11.02.2024 Тіна Любчик 1794 1
Коментарі (1)

Забагато думок 2024.02.11, 18:42

До проблем з мобілізацією ще купа "новин", хоч бери і не читай.

Там Настя Станко(погано казала-маніпулювала про франківців в часи блекауту, але їздить на фронт про війну розказує) підтвердила:

Плахута, якого призначили керівником ТРО керував ВВ під час розгону Майдану, коли роздягали до гола Гаврилюка, наприклад, у мороз "невинні ввешники" і особливо їх керівники. Є відео з ним, інтервю навіть.

Це помилка бо біля радників і близьких Зеленського немає нікого з українців, а він сам неперевіряє?

Чи це переворот відбувся, а ми не помітили? Типу українці не змогли виграти війну у мосалів, тепер малороси і антимайдан покерують до замирення якось може кому посаду і дачу в Конче Заспі збережуть забравши все решта?

Ілон Маск туди ж каже "Україна і Європа програли Росії і скільки дітей загине ще поки це зрозуміють" - у перекладі "здавайтесь не мучайтесь" хай убивають в лагерях і по тюрмах.

Більше скажу, з огляду на одкровення Трампа: "не буду захищати, а навпаки заохочуватиму Росію напасти і роботи що хочуть на європейську країну за те що не платити внески в НАТО". - Такер Карлсон приїжджав у Москву не просто на інтервю до божевільної собаки Путіна, який нес всяку дичину виправдовуючу чого він хоче убивати і чужої землі, а інструкції отримати від Путіна для Трамка по їх сіпльній боротьбі проти України проти допомоги Україні.

І так невчасно Залужний захворів... ще й носився з примусовою мобілізацією і селфі різними що не просто його пішли, а всі решта з ним. Хоча насправді невідомо точно наскільки генштаб прямо дотичний до успіхів в Херсоні, звільнені Харківщини, бо з відомого з них лише зведення ні про що - про кількість вбитих орків і їх техніки, які нічим підтвердити на ділі.

Звісно, покарання за розгон Майдану ще до Зеленського продав Порошенко не посадивши і не довівивши люстрацію до кінця, але це не виправдовує Зеленського у даному разі.

ТрО не має перетворитись на внутрішні війська, які розганятимуть народ за протести проти "угоди з Росією" про капітуляцію і признання що 500 убитих дітей москалями то самі себе, і Бучі і Ірпені і 1000 згвалтованих жінок то "не все так однозначно" бо Трамп з Путіном домовились, а Європу спитати забули.

Все таки сподіваюсь це помилка Зеленського призначити антимайданівця на таку посаду керувати Героями України, які продовжують гинути вбиваючи москалів, які хотіли "лднр" у всій Україні ще в 2014-му...

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1936
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1845
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5439 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2140 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1497

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

722

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

977

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1755
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10241
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26125
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7699
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

162
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

240
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

369
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

864