Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно

Існує чимало невизначеностей щодо того, скільки зберігається імунітет після того, як невакцинована людина заразилася COVID-19.

Дослідивши це питання, команда вчених під керівництвом викладачів Єльського університету та Університету Північної Кароліни дійшла до наступного висновку: сильний захист після природного зараження є короткочасним.

Про це йдеться у дослідженні в журналі The Lancet Microbe, повідомляє Фіртка з посиланням на Medical Express.

Зокрема, повторно захворіти на COVID-19 можна вже за три місяці після одужання, якщо не вакцинуватися. Науковці стверджують, що імунний захист після SARS-CoV-2 у 2 рази коротший, ніж після інших ендемічних коронавірусів, якими можна заразитися.

«Повторне зараження може відбутися за три місяці або раніше. Тому тим, хто був заражений природним шляхом, варто вакцинуватись. Попередня інфекція сама по собі може дати дуже мало захисту від наступного зараження», – заявив професор біостатистики та провідний автор дослідження, Джеффрі Таунсенд.

  читайте також: Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?

Інфікування вірусом SARS-CoV-2 під час пандемії найімовірніше відбудеться у період з третього до шістдесят третього місяця після максимальної імунної відповіді. У середньому, цей показник складає 16 місяців.

«З появою нових штамів попередні імунні реакції стають менш ефективними в боротьбі з вірусом. Ті, хто був природним чином заражений на початку пандемії, все частіше знову заражаються в найближчому майбутньому», – зазначив асистент кафедри біоінформатики та геноміки Університету Північної Кароліни, Алекс Дорнбург.

За словами дослідників, реінфекції можуть відбуватись навіть незабаром після одужання. І вони ставатимуть все більш поширеними у зв'язку з ослабленням імунітету та появи нових штамів SARS-CoV-2.

Нагадаємо, COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни.

До слова, ефективність вакцини Pfizer/BioNTech знижується з 88% до 47% через шість місяців після другої дози.

Водночас, згідно з дослідженням вчених зі США, вагітні жінки, які вакцинувались Pfizer/BioNTech чи Moderna, передають плоду антитіла до COVID-19.

Крім того, штам COVID-19 «Delta» є небезпечнішим та агресивнішим за своїми наслідками для вагітних невакцинованих жінок.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти

Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

Знижки на таксі та безкоштовний доступ до фільмів: як прикарпатців мотивуватимуть вакцинуватися від COVID-19


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1261
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2188
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6582 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

363

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1300

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1431
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

151
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

59
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26529
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

53
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

70
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634